Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Dlaczego dopiero dziś podejmuje się decyzję o wstrzymaniu wydobycia?

Facebook Twitter

Wstrzymanie wydobycia w 12 kopalniach, 3 miesiące po pojawieniu się pierwszych zarażonych w Polsce, stawia pod znakiem zapytania jakość zarządzania polskim górnictwem. Czy gdyby na początku epidemii skoszarowano górników, jak chciał tego były wiceminister Adam Gawęda byłoby dziś lepiej ?

Na to pytanie nie ma odpowiedzi. Wicepremier Jacek Sasin nie odpowiedział też na dzisiejszej konferencji na pytanie, czy ktoś nie popełnił błędu skoro dopiero w pierwszej połowie czerwca podejmuje się decyzję o wstrzymaniu wydobycia na taką skalę.

Wydaje się niestety, że jedynym sposobem na zahamowanie wzrostu zachorowań jest zaprzestanie badań przesiewowych w pozostałych kopalniach. Gdyby do nich doszło, co w tej sytuacji byłoby całkiem realne, wyniki mogłyby sparaliżować system. Już dziś widzieliśmy jak trudna jest komunikacja z sanepidem, który nie wytrzymuje zderzenia z pandemią. A tak dokończy się badania przesiewowe w kilku kopalniach i koniec. Nikt nie dowie się jaka jest faktycznie skala zachorowań na Śląsku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2020