Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dlaczego ludzie wyrzucają śmieci do lasu?

Facebook Twitter

Dlaczego ludzie wyrzucają śmieci do lasu? Bo są limity ich odbioru - mówi część naszych słuchaczy. W Radio 90 mówiliśmy o fotopułapkach, jakie mają ukrócić ten proceder w gminie Mszana. Tymczasem niektórzy ze słuchaczy uważają, że nie byłoby tego problemu, gdyby nie było limitu odbioru odpadów.

Posłuchaj głosu naszego słuchacza:

Błażej Tatarczyk, zastępca wójta gminy Mszana jest odmiennego zdania w tej sprawie:

Błażej Tatarczyk: Nie zgodzę się z tym. Jeżeli chodzi o kwestię naszej gminy, odbieramy każdą ilość. Oczywiście wszystko jest dyktowane rozsądkiem, bo nie może się zdarzyć taka sytuacja, że jedna osoba przywozi nagle dwadzieścia opon. Co do kwestii limitów opon, jest to limitowane.

Radio 90: To są cztery opony na rodzinę, jak to wygląda?

Błażej Tatarczyk: To są do oddania dwa komplety, komplet opon zimowych i letnich możliwych do oddania w ciągu roku. Myślę, że też nikt częściej nie zmienia opon i jest to racjonalne. Ograniczenie co do opon jest podyktowane tylko dlatego tym, że zakłady, które wymieniają opony lub też różnego rodzaju przedsiębiorcy nie zwozili nam tutaj masowo opon.

Błażej Tatarczyk, zastępca wójta gminy Mszana

W pozostałych przypadkach nie limitujemy odbioru odpadów- dodaje wójt Tatarczyk:

Błażej Tatarczyk: Na terenie gminy Mszana nie ma takich limitów, odbieramy tak, jak powiedziałem wszystko na PSZOK-u i również odbieramy każdą ilość bez limitów spod posesji, zarówno segregowalne, jak i niesegregowalne.

Niestety coraz częściej wiele gmin z uwagi na rosnące koszty ogranicza odbiór odpadów z prywatnych posesji. Umożliwia ich wywóz do punktów odbioru, jednak wiele osób z wygody po prostu do nich nigdy nie dociera.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj