Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Dlaczego nasze dzieci nie mogą uczyć się w swoich klasach?” Remont SP 35 w Rybniku

Facebook Twitter

"Dlaczego nie widać końca remontu szkoły? Już dawno miał się zakończyć a na placu budowy nic się nie dzieje"- piszą do nas rodzice uczniów Szkoły Podstawowej numer 35 w Rybniku- Chwałowicach. Jak się dowiadujemy, firma zeszła z placu budowy, trzeba ogłosić nowy przetarg na dokończenie prac.

fot.pixabay.com

Szkoła podstawowa nr 35 w Chwałowicach dalej jest remontowana, końca nie widać. Dzieci są rzucane po szkołach, bo nie ma miejsca gdzie ich dać. Ile to będzie trwać? Kiedy nasze dzieci się doczekają swojej szkoły? Śmiech na sali.

– czytamy w formularzu kontaktu Daj znać, jaki jest dostępny na www.radio90.pl.

W maju wszystko miało być gotowe i do użytku miał zostać oddany jeden z remontowanych budynków szkoły. Tak się jednak nie stało. Dlaczego?

Z przyczyn od nas niezależnych

– tłumaczy rzeczniczka rybnickiego Urzędu Miasta, Agnieszka Skupień:

Agnieszka Skupień: Niestety, faktycznie, remont nam się znacznie przedłuża, ze względu na firmę, która zgłosiła się w przetargu do realizacji tego zadania, przypomnę, że w Urzędzie Miasta, w realizowanych inwestycjach wygląda to tak, że sami nie możemy wybrać wykonawcy inwestycji, musimy ogłosić przetarg i zgłaszają się różne firmy, weryfikacja polega na najniższej cenie, zgłosiła się firma, która zaproponowała najtańsza ofertę, wygrała przetarg i zaczęła realizować remont. Niestety firma zeszła z placu budowy, z informacji, które mam z wydziału inwestycji wynika, że firma nie wróciła i wszystko wskazuje na to, że jesteśmy zmuszeni do ogłoszenia kolejnego przetargu na realizację tego zadania.

Na czym polegał remont budynku, jakie prace zostały już wykonane?

Agnieszka Skupień: Miał być przeprowadzony remont parteru, remont klatek schodowych, tak, by na parterze mogły powstać dodatkowe oddziały przedszkolne, natomiast na pierwszym piętrze swoje miejsce miała znaleźć szkoła i na drugim miało znaleźć się archiwum Centrum Usług Wspólnych, na razie taki plan chcemy zrealizować, wszystko wskazuje na to, że w wykonaniu innej firmy. Jest zrobiona część prac na parterze, nie są zrobione klatki schodowe i to jest dużym problemem, bo przynajmniej część oddziału moglibyśmy otworzyć, ale to nie jest wszystko skończone.

Agnieszka Skupień, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku

Dodajmy, że sytuacja o której piszą do nas rodzice dotyczy sześciu klas SP 35. Na czas remontu uczniowie korzystają z innego, leżącego tuż obok budynku szkoły, ale jak piszą do nas ich rodzice, z utęsknieniem wyglądają chwili gdy wrócą „do siebie”.

Kiedy zatem remont budynku mógłby się zakończyć?

Agnieszka Skupień: Przetarg w urzędzie wygląda w ten sposób, że trzeba dać czas na zgłoszenie, na weryfikację firm, które się zgłaszają, potem na realizację inwestycji. Byłoby bardzo szczęśliwie- z tego co mówią eksperci- gdyby udało się to zrobić do końca roku, ale nie mamy takiej pewności (…).

Dodajmy, że na firmę, która nie dotrzymała terminu, prawdopodobnie zostanie nałożona przez magistrat kara finansowa. Wkrótce ma zostać ogłoszony przetarg na dokończenie prac.

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2021