Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Dlaczego Wodzisław? Historia skrzatów w mieście”, konkurs literacki

Facebook Twitter

Jak skrzaty znalazły się w mieście? Jak żyje im się pośród wodzisławian? Jak doszło do wielkiego otwarcia małej, rodzinnej piekarni przy Rynku 24? Urzędnicy z wodzisławskiego magistratu zachęcają: "Opowiedz nam o codzienności Wodzisławskich Skrzatów, o tym co robią, co ich cieszy lub martwi, jakie przygody im się przytrafiły w naszym mieście i wygraj atrakcyjne nagrody".

Właśnie ogłoszono konkurs literacki „Dlaczego Wodzisław? Historia skrzatów w mieście”, w którym wziąć udział mogą dzieci, młodzież, ale i dorośli. Mali mieszkańcy Starego Miasta są już znani w całym regionie, obecnie można ich znaleźć w 7 różnych lokalizacjach. Jest m.in. farma, kopalnia, piekarnia, pizzeria czy dwupiętrowy apartament. Na opowiadania liczące od 3 do 15 stron czekają w Urzędzie Miasta do 9 grudnia.

Prace konkursowe należy przesyłać na adres e-mail: n.panic@wodzislaw-slaski.pl do 9 grudnia 2022 roku wraz z dołączonymi i podpisanymi skanami oświadczeń, dostępnymi do pobrania na stronie internetowej miasta www.wodzislaw-slaski.pl.

Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu jedno opowiadanie o objętości od 3 do 15 stron w formacie A4. Prace należy przesłać drogą elektroniczną na wspomniany adres w dwóch jednakowych egzemplarzach, w plikach zapisanych w programach MS Word lub Open Office oraz w pliku w formacie PDF. Opowiadanie powinno być zapisane czcionką Times New Roman w rozmiarze 12, marginesy – 2,5, interlinia – 1,15.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj