Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dlaczego zegarki Atlantic to najlepszy wybór? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Mówiąc o zegarkach, każdy w pierwszej kolejności widzi szwajcarskich zegarmistrzów. To właśnie szwajcarskie zegarki są uważane za najbardziej precyzyjne czasomierze na świecie. Dużo prestiżowych marek wywodzi się z tego kraju. To samo tyczy się firmy Atlantic. Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego szwajcarskie zegarki to najlepszy wybór, jaka jest historia zegarków Atlantic oraz jaką serię tychże zegarków wybrać - zapraszamy do przeczytania naszego artykułu na ten temat.

Dlaczego zegarki szwajcarskie to najlepszy wybór?

Kupując zegarek oprócz patrzenia na wygląd, każdemu zależy na tym, aby był on jak najbardziej precyzyjny. Synonimem dobrej jakości i ogromnej precyzji stały się zegarki szwajcarskie. O tym, czy czasomierz został wyprodukowany w Szwajcarii świadczy znak jakości Swiss Made. Aby zegarek lub mechanizm mógł się cieszyć tym znakiem, musi on spełnić kilka dość rygorystycznych warunków. Po pierwsze, zegarek lub mechanizm musi zostać złożony w kraju i zweryfikowany przez któregoś z lokalnych producentów. Dodatkowo mechanizm lub zegarek musi składać się minimum z 60% materiałów, które pochodzą ze Szwajcarii. To właśnie dlatego mechanizmy cieszące się znakiem jakości Swiss Made uważane są za jedne z najlepszych na świecie. Są one w stanie wytrzymać lata, a dbając o cały zegarek, otrzymujemy produkt, który ze spokojem może być przekazywany z pokolenia na pokolenie.

Oprócz bardzo rygorystycznego znaku Swiss Made, zegarki szwajcarskie wyróżnia również ich niesamowita innowacyjność technologiczna oraz bardzo wysoka jakość produktu. Mówiąc krótko, czasomierze, które pochodzą ze Szwajcarii są jednymi z najlepszych modeli na rynku. Oferują one wysoką jakość całego produktu oraz bardzo precyzyjne mechanizmy. To właśnie połączenie tych cech jest idealnym powodem, dla którego warto wybrać szwajcarski zegarek.

Atlantic – inspiracja do działania

W dzisiejszych czasach zegarki Atlantic kojarzą nam się z takimi seriami jak Beachboy, Worldmaster lub Mariner. Początki tej firmy wyglądały jednak inaczej. W 1888 roku Edward Kummer skończył podróżować i postanowił otworzyć swoją własną firmę. Pierwotnie nazywała się ona „Edward Kummer Bettlach” i zatrudniała około 20 osób. Co ciekawe, na samym początku, firma nie produkowała zegarków, a jedynie części dla innych szwajcarskich producentów. Wysoka jakość wykonania oraz zaangażowanie całej załogi spowodowały, że właściciel firmy postanowił zająć się produkcją własnych zegarków. To właśnie w ten sposób powstała marka Atlantic, którą w dzisiejszych czasach kojarzy każda osoba, która interesuje się zegarkami.

Jaką serię zegarków Atlantic wybrać?

Produkty marki Atlantic są tworzone tak, aby trafić w gusta praktycznie każdej osoby. Ze względu na to, producent posiada wiele serii, które wyróżniają się pewnymi cechami. My jednak przedstawimy te, które według nas są warte poświęcenia uwagi.

Klasyczny Atlantic Worldmaster

Jest to flagowa seria marki Atlantic. Można powiedzieć, że od samego początku produkcji, była to jedna z najchętniej wybieranych serii. Wybierając zegarek Atlantic Worldmaster możesz liczyć na produkt doskonały. Są one produkowane z dbałością o każdy szczegół. Stal zastosowana w kopercie zegarków może pochwalić się bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na różne warunki przechowywania. Dzięki temu możesz cieszyć się nienagannym stanem zegarka przez wiele lat. Warto wspomnieć, że zegarki z serii Atlantic Worldmaster występują zarówno w wersji z bransoletą, jak i z paskiem. Dzięki temu każdy będzie mógł wybrać produkt, który bardziej odpowiada jego preferencjom.

Atlantic Mariner dla fanów funkcjonalizmu

Dla fanów zegarków typu diver firma Atlantic przygotował całą serię Mariner. Wytrzymała koperta ze stali połączona z szafirowym szkiełkiem tworzy idealny dodatek, dla każdego mężczyzny. Dodatkowo, zegarki z serii Mariner posiadają aż 200 metrów wodoszczelności, dzięki czemu będą one idealnym towarzyszem podczas np. nurkowania. Zegarki te są dostępne zarówno z paskiem, jak i bransoletą. Wszystko po to, aby każdy mógł wybrać idealny zegarek dla siebie.

Reedycja Atlantic Beachboy

Seria Beachboy stanowi reedycję klasycznej serii znanej z lat 70. XX wieku. Wszystkie zegarki z tej serii będą świetnym dodatkiem zarówno podczas pracy w biurze, jak i podczas aktywnego spędzania czasu nad wodą. Szeroka funkcjonalność każdego produktu połączona z bardzo ciekawą tarczą w stonowanej kolorystyce tworzy niesamowity klimat retro. Dodatkowo każdy z zegarków Atlantic jest tworzony z dbałością o najmniejsze szczegóły – to dzięki temu seria Beachboy będzie idealnym kompanem podczas np. żeglowania.

Dlaczego warto wybrać Atlantic?

Jak widać bogata historia firmy Atlantic oraz jej szwajcarskie pochodzenie spowodowały, że Atlantic jest marką znaną na całym świecie. Zegarki o bardzo wysokiej jakości wykonania, w połączeniu z precyzyjnymi mechanizmami spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Co ważne, mnogość serii powoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj