Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Długi remont ulicy Długiej w Raciborzu

Facebook Twitter

To ma być reprezentacyjne miejsce Raciborza. Ulica Długa zwana przez złośliwych ulicą długów, ze względu na sporą ilość placówek bankowych, od blisko roku jest modernizowana.

Remont jest potrzebny bo ulica na starówce umiera – mówią raciborzanie. Prace trwają ale sami mieszkańcy póki co krytycznie patrzą na to co zostało zrobione:

Czy ulica Długa odżyje, przekonamy się 28 czerwca, wtedy ma zakończyć się jej modernizacja. Prace rozpoczął jeszcze poprzedni Prezydent Mirosław Lenk, przecięcia wstęgi dokonał już nowy Dariusz Polowy:

Inwestycja rozpoczęła się jeszcze przez poprzednie władze. Remont zakończy się niebawem, przede wszystkim przywrócimy obraz dawnego Raciborza. Są plany, aby urozmaicić i wzbogacić tą ulicę o zieleń, na razie to jest koncepcja. Nie zapadła jeszcze żadna wiążąca decyzja, aczkolwiek są takie plany by właśnie wprowadzić tam dużo zieleni, żeby przy tej ulicy znalazły się takie elementy nawiązujące do historii Raciborza -mówiła Karina Powala, rzecznik Urzędu Miasta w Raciborzu.

Modernizacja ulicy Długiej w Raciborzu pochłonęła 3 mln złotych.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2020