Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Dno i Trójka Kulturalna w Czerwionce

Facebook Twitter

Kabaret DNO oraz Kabaret Trójka Kulturalna wystąpią w niedzielę (25.11.) w Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce-Leszczynach. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Bilety w cenie 20 zł można nabyć w kasie MOK w godz. 8.00 - 18.00.

Kabaret Trójka Kulturalna.
Pomysł na stworzenie kabaretu zrodził się w naszych głowach jesienią 2008 roku. Zaczęły też wtedy powstawać nasze nowe skecze. Pierwszym był chyba skecz Majster a potem już poszło z górki… I wtedy to świat ujrzał po raz pierwszy nasz premierowy program pt. „My też możemy być mądrzy”. Spotkał się on z wielkim entuzjazmem oraz burzą braw…
Kabaret tworzą:

  • Kamil Naczeński – „krytyka, krytyka i jeszcze raz krytyka” – to jego motto, krytykuje nie tylko na próbach, ale i po występach. Szkoda tylko, że krytykuje innych a nie siebie.
  • Kuba Królak – ma gejowskie pomysły, mimo, że woli i lubi kobiety. Prawdziwy alvaro.

Kabaret DNO powstał w roku 1996. Tę dość kontrowersyjną nazwę zawdzięcza ówczesnej szczerości artystycznej wynikającej z całkowitego braku doświadczenia estradowego oraz asekuracyjnej uczciwości w razie niepowodzeń. Losy potoczyły się jednak zupełnie inaczej ku zdziwieniu i dużemu zaskoczeniu początkujących wtedy artystów.

Na ogólnopolską scenę kabaretowej wdarł się w roku 1999 zdobywając na krakowskiej Pace II nagrodę a rok i dwa lata później I miejsce.
Przez długi okres zespół brał udział w większości festiwali i przeglądów w kraju (Ryjek, Mulatka, Lidzbark, PaKA, OSPA, Zielona Góra) gdzie oprócz uznania jury najbardziej cenił sobie nagrody publiczności.

Od 10 lat siedzibą kabaretu jest Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, z którym zespół od 9 lat współtworzy Festiwal kabaretowy DebeŚciaK.
Wizytówką kabaretu od zawsze były oryginalne pomysły i wyszukane rekwizyty. Do najbardziej znanych skeczy kabaretu należą: przeróbka znanych przebojów dyskotek -Wolny Stala, Żwirek i Muchomorek, śpiewający ufok w formalinie, piosenka „Niedziela”, muzyczna parodia „South Park” czy zbierająca żniwo na drodze śmierć odjeżdżająca do piekła na hulajnodze.

Kabaret stroni od polityki i aktualnych tematów publicystycznych. Ulubioną tematyką są zjawiska społeczne, zagadnienia związane z mediami i showbusinessem oraz zwykłą ludzką naturą. Od strony formy pociąga ich to co jeszcze nieodkryte i niewykorzystane, lubią wszelkie wynalazki i wyzwania techniczne. Skecze i piosenki są zróżnicowane i ciekawe, akcja toczy się szybko a cały program przepełniony jest dużą dawką muzyki i bogatą ścieżką dźwiękową. Dynamika, Nieprzewidywalność i Oryginalność to dewiza kabaretu DNO.

Kabaret obecnie występuje w składzie 3 osobowym. Tworzą go: Wojciech Stala, Adam Mrozowicz i Jarosław Cyba. Za warstwę dźwiękową i oświetlenie w czasie występu odpowiedzialny jest czwarty członek zespołu Daniel Sobieraj. W najnowszym programie kabaretu pt.„Pocztówki z lodówki” zobaczyć będzie można kurtyzanę, znerwicowanego strusia, brakedance prawdziwych raperów, ostatnie chwile japońskiego kurczaka oraz oczywiście tytułową lodówkę zamieniającą się w najnowszy cud techniki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 czerwca 2020