Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Do Cieszyna dotarły dwa nowe elektryczne autobusy. Mają zastąpić dwa inne wysłużone pojazdy

Facebook Twitter

Nowe pojazdy mają zastąpić dwa inne wysłużone pojazdy wożące mieszkańców. "Autobusy marki Solaris spełniają najwyższe standardy, są ciche i co ważne - ekologiczne" - mówi rzecznik Urzędu Miasta w Cieszynie Katarzyna Koczwara.

fot. facebook.com/StaszkiewiczGabriela

Katarzyna Koczwara: Są to autobusy całkowicie zeroemisyjne, na tym nam bardzo zależało, abyśmy zaczęli zmieniać nasz transport nie tylko w nowoczesny tabor, ale również ekologiczny. Wraz z tym projektem przy zajezdni została wybudowana dwustanowiskowa stacja ładowania. Na ten moment autobusy już są w zajezdni, czeka nas testowanie w warunkach miejskich oraz formalności (…).

Autobusy są nowoczesne, odczują to na pewno pasażerowie, bo pojazdy cechują się na przykład niskim poziomem drgań, co czyni podróż bardziej komfortową.

Spełniają również wiele innych wymogów

– dodaje:

Katarzyna Koczwara: Są to oczywiście autobusy dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, również do osób na wózkach, dla dzieci, rodziny, są wyposażone w klimatyzację. Będzie tam też zamontowany monitoring. To jest też komfort kierowców oraz względy bezpieczeństwa. Wszystkie standardy XXI wieku, do których już częściowo nasi mieszkańcy zostali przyzwyczajeni, ponieważ nowe autobusy zostały też zakupione w latach ubiegłych, nie niskoemisyjne, ale też wygodne.

fot. facebook.com/StaszkiewiczGabriela

Baza autobusowa w Cieszynie liczy obecnie 20 pojazdów, miasto ma w planach zakup kolejnych pojazdów i ich wymianę:

Katarzyna Koczwara: Takie są zamiary i priorytety, żeby wymieniać tabor, dostosowywać do potrzeb wszystkich grup społecznych. Jesteśmy na takim etapie, że tabor wymaga wymiany, już nie sprawdza się naprawianie, ale jest potrzeba, żeby wysłużone pojazdy poszły na emeryturę…

Na zakup dwóch nowych autobusów elektrycznych oraz wybudowanie stacji do ich ładowania miasto wydało łącznie 4 500 000 złotych. Z początkiem lipca powinny one już zacząć wozić pasażerów. Na razie nie wiadomo jakie trasy będą obsługiwały.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj