Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Do Czech już bez testów na covid i kwarantanny. Zmiany w przepisach wchodzą w życie od jutra

Facebook Twitter

Od poniedziałku (14.06.) podróże z Polski, Rumunii i Monako do Czech będą odbywać się bez ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa - poinformowało w piątek (11.06.) MSZ w Pradze.

Na mapie sporządzonej przez resort kraje oznaczono kolorem zielonym i adnotacją o niskim ryzyku epidemicznym. Do poniedziałku (14.06.) podróżnych m.in. z Polski będzie jeszcze obowiązywało wypełnienie w internecie formularza przyjazdowego, testy na obecność koronawirusa lub zaświadczenie o zaszczepieniu co najmniej jedną dawką, od której podania musi upłynąć co najmniej 22 dni. Bez podobnych ograniczeń, także w celach turystycznych, można wjechać do Czech na 24 godziny.

W komunikacie prasowym resort spraw zagranicznych podał aktualną kwalifikację poszczególnych państw. Oprócz wymienionych trzech krajów, w tym Polski, kolorem zielonym oznaczono jeszcze Islandię. Chorwacja, Szwajcaria, Cypr, Estonia i należący do Portugalii archipelag Azorów uznane za obszary o średnim ryzyku zakażenia koronawirusem. W przypadku podróży transportem zbiorowym konieczne są testy na SARS-CoV-2 lub przedstawienie zaświadczenia o szczepieniu.

W Czechach nadal obowiązuje zakaz podróżowania do krajów, w których istnieje bardzo wysokie ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, a szczególnie jego nowych wariantów. Są to Peru, Kolumbia, Botswana i Brazylia, Suazi, RPA, Lesotho, Malawi, Mozambik, Nepal, Tanzania, Zambia, Zimbabwe i Indie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021