Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Do dzieci mówi rymem. Wiesław Drabik gościem raciborskiej biblioteki

Facebook Twitter

Po wakacjach, raciborska biblioteka wznowiła działania w ramach projektu „Od przedszkola do książkowego mola”. Gościem Eureki i filii na Płoni był mistrz rymów, autor lubianych książeczek dla dzieci – Wiesław Drabik.

Autor ponad dwustu bajeczek dla dzieci przywiózł na spotkanie walizkę pełną swoich kolorowych książek, które z dumą prezentował, opowiadając ciekawe anegdoty związane z powstawaniem każdej z nich. Uczestnicy spotkania- dzieci z Przedszkola nr 10 i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Raciborzu usłyszały m.in. „Kocie łakocie”, „Awanturę na podwórku” czy „Wielką zadymę z Mikołajem” oraz chętnie odpowiadały na liczne zagadki gościa, tym bardziej że każda prawidłowa odpowiedź nagradzana była naklejką lub zakładką i układaną na poczekaniu rymowanką związaną z imieniem dziecka, co wywoływało szerokie uśmiechy na twarzach przedszkolaków. Gość biblioteki zaprosił dzieci także do zabawy polegającej na zgadywaniu tytułów bajek na podstawie okładki.


Książeczki Wiesława Drabika można wypożyczyć w Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy Kasprowicza 12 oraz w filiach bibliotecznych.
Spotkania odbyły się w ramach projektu „Od przedszkola do książkowego mola” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj