Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Do końca lipca ma potrwać rozbudowa Muzeum Drukarstwa w Cieszynie

Facebook Twitter

Trwa opracowywanie dokumentacji projektowej i uzyskiwanie pozwolenia na budowę, na którą miasto dostało blisko 1 milion 160 tysięcy złotych (1 159 397,22 zł) dofinansowania. To pozwoli rozszerzyć działalność, zaproponować więcej warsztatów, czy spotkań przy sprawnych wciąż maszynach drukarskich.

muzeumdrukarstwa.pl

Dzięki dotacji z Unii Europejskiej będzie można zaadoptować piętro, strych i piwnice kamienicy przy Głębokiej 50, w której obecnie muzeum działa tylko na parterze. Powstaną dwie nowe pracownie warsztatowe, sanitariaty, zaplecze magazynowe, konserwatorskie i administracyjne. W budynku pojawi się winda dla osób niepełnosprawnych. Poszerzy się także przestrzeń wystawiennicza na parterze o pawilon dobudowany ze strony podwórza. Stare wnętrze zostanie odświeżone.

Inwestycja realizowana jest metodą „zaprojektuj – wybuduj”, wykonawca został już wybrany. Muzeum Drukarstwa w Cieszynie powstało w 1996 roku, jest jednym z dwóch obiektów Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego zlokalizowanych w Cieszynie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj