Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Do lasu ciągle można wyjść ale …

Facebook Twitter

Lasy jeszcze nie zamknięte.. ale spacer warto zaplanować. Kolejne ogłoszone dziś (31.03.) przez rząd obostrzenia nie zabraniają odwiedzenia tych zielonych terenów

fot.bertvthul.pixabay

Nadzwyczajne środki wprowadzone w związku z epidemią, spowodowały, że znacznie więcej Polaków odwiedza lasy. Najnowsze regulacje również nie dotknęły lasów, jako miejsc wypoczynku. Jednak leśnicy apelują:

Zostań w domu, by nie tworzyć tam skupisk, które mogą stanowić zagrożenie epidemiczne

Decydując się na spacer do lasu, warto zaplanować go tak, by nie potęgować zagrożenia dla siebie i innych. Spacery pozwalają odetchnąć po długim siedzeniu w domu, utrzymać kondycję i budować odporność, rozładować duży stres związany z koronawirusem. Leśnicy zalecają jednak by unikać najpopularniejszych turystycznie miejsc i zachęcają do odkrywania nowych kompleksów. Radzą również, by odwiedzać las raczej w dni powszechnie, rano albo wieczorem.Ze względów bezpieczeństwa zamknięte zostały ośrodki edukacyjne i niektóre obiekty Lasów Państwowych, takie jak np. ścieżki edukacyjne.

fot.Picography/pixabay

Odwołaliśmy też wszelkie zajęcia, warsztaty, zielone szkoły czy wycieczki. Lasy w naszym zarządzie pozostają natomiast otwarte dla każdego. Jednak przed wyprawą do lasu, warto odwiedzić stronę internetową nadleśnictwa, gdzie publikowane są komunikaty o kompleksach, do których został wprowadzony zakaz wstępu ze względów bezpieczeństwa, z powodu pozyskania drewna, czy prac pielęgnacyjnych. Podobne informacje dotyczą zamkniętych tras turystycznych czy rowerowych

– wyliczają leśnicy.

Leśnicy apelują, aby w trakcie pobytu w lesie, stosować się do wytycznych w zakresie korzystania z miejsc postoju, parkingów, ścieżek edukacyjnych oraz wież i tarasów widokowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj