Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Do maja przyszłego roku potrwa modernizacja zbiornika wody pitnej w Nędzy

Facebook Twitter

Koszt prac opiewa na 240 tysięcy złotych, a pokryty będzie z pożyczki uzyskanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Jak mówi Marek Niewrzoł, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Nędzy, zbiornik był już w kiepskim stanie technicznym, co jednak nie oznacza, że do tej pory woda była złej jakości.

Remont jest formą zabezpieczenia na przyszłość.

Przedsiębiorstwo Komunalne w Nędzy informuje, że prace w zbiorniku to tylko jedna z kilku inwestycji, które wpisano do „Wieloletniego Planu Rozwoju i Modernizacji urządzeń wodociągowych na lata 2014-2017”. W tym miesiącu udało się zakończyć rozbudowę hali garażowo-magazynowej wraz z zagospodarowaniem terenu.

A kolejnym przedsięwzięciem i to rozłożonym na kilka lat ma być termomodernizacja stacji uzdatniania wody. Podobnie jak w przypadku obecnie realizowanej inwestycji – środki będą pochodzić ze środków własnych PK, ale być może część uda się pozyskać z dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Termomodernizacja to przede wszystkim odpowiedź na konieczność utrzymania wymogów sanitarnych, ale też dbałość o środowisko i oszczędność dla portfela – zmodernizowany budynek zużywa mniej energii, więc koszty ogrzewania są o wiele niższe.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2024