Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Do odwołania zamknięty będzie Urząd Miasta w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Zakażenie potwierdzono u jednego z pracowników. Co ważne nie jest to osoba, która ma kontakt z petentami. "Została przebadana i jest na kwarantannie"- mówi Mateusz Jamioła z wydziału Dialogu, Promocji i Kultury Urzędu Miasta w Wodzisławiu.

Kilka dni temu pracownik zauważył u siebie niepokojące objawy, od tego momentu nie przebywał już w urzędzie. Mogę powiedzieć, że jest to pracownik z wydziału nieobsługującego klientów. Osoby, które współpracują z tą osobą, zostały również odizolowane, natomiast nie ma u nich żadnych niepokojących objawów. Należy pamiętać, że mamy okres urlopowy, dlatego część tych pracowników po prostu się minęła w czasie, dlatego wydział normalnie pracuje.

Pomieszczenia wydziału zostały zdezynfekowane. Mateusz Jamioła przypomina:

Dezynfekcja jest regularnie prowadzona w całym urzędzie.

W związku z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa magistrat od dziś (23.07.) nie przyjmuje petentów:

Od 23 lipca urząd jest zamknięty dla klientów. Powracamy do systemu, który był stosowany w maju, czyli do dwuzmianowego systemu pracy z przerwą na dezynfekcję korytarzy min. urzędu i innych pomieszczeń. Wyjątkiem jest Urząd Stanu Cywilnego, który ze względu na swój charakter pracy, czy to rejestrację zgonów czy urodzeń, obsługuje klientów.  Natomiast przede wszystkim zachęcamy do kontaktu telefonicznego i mailowego.

Zmiany będą obowiązywały do odwołania.

O wprowadzonych ograniczeniach w funkcjonowaniu Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego pisaliśmy tutaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj