Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Do poniedziałku (15.10.) zbierane są kandydatury do Rybnickiej Rady Seniorów

Facebook Twitter

Same wybory odbędą się 25 października. To będzie druga kadencja rady, która wspiera inicjatywy dotyczące osób starszych, sprawdza czego im potrzeba, opiniuje działania jednostek miejskich, ale też inicjuje własne.

Fot. rybnik.eu

W skład Rady Seniorów wchodzi 15 radnych: 3 osoby wskazuje prezydent, 3 – Rada Miasta, a 9 osób to przedstawiciele organizacji działających na rzecz osób starszych na terenie Rybnika. To właśnie ich kandydatury są obecnie przyjmowane.

  • Zgłoszenie zawierające opis kandydata należy przesłać na adres Urzędu Miasta Rybnika:
    ul. Bolesława Chrobrego 2, 44-200 Rybnik lub złożyć w kancelarii Urzędu, w nieprzekraczalnym terminie do 15 października 2018r.
  • Z opisem kandydatów będzie można zapoznać się na stronie internetowej miasta w terminie od 18 do 25 października.
  • Spotkanie wyborcze odbędzie się 25 października br. w sali 264 Urzędu Miasta Rybnika w godzinach od 15.00 do 17.00.
  • Wybory są bezpośrednie i tajne. Czynne prawo wyborcze przysługuje osobie będącej mieszkańcem Rybnika, która ukończyła 65. rok życia i jest obecna na spotkaniu. Osoby chcące głosować proszone są o przybycie na miejsce spotkania wraz z dokumentem tożsamości (np. dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy).
  • Przy wejściu na salę każdy uczestnik spotkania uprawniony do głosowania poproszony zostanie o podpisanie się na liście obecności, a następnie zostanie mu wydana karta do głosowania. Wybranych zostanie 9 kandydatów, którzy uzyskali najwyższą liczbę głosów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2020