Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Do punktu paszportowego nie musisz się umawiać!

Facebook Twitter

 Urzędnicy wojewody na start wakacji przypominają, że w naszym regionie dokument wyrobimy bez wcześniejszego umawiania wizyty w biurach w Rybniku, Raciborzu, Żorach, Jastrzębiu-Zdroju i Wodzisławiu Śląskim. Jednocześnie uruchomiono specjalną Infolinię Paszportową, a na lipiec zapowiedziano soboty paszportowe w oddziałach terenowych w Katowicach, Bielsku- Białej i w Częstochowie.

Jak podaje biuro prasowe Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, od maja do ubiegłej soboty (19.06.) w województwie śląskim zostało złożonych ponad 26 tys. wniosków i wydanych ponad 17 tys. paszportów.

Specjalna infolinia paszportowa

Aby umożliwić sprawną obsługę paszportową, pracownicy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego koncentrują się na przyjmowaniu wniosków oraz wydawaniu paszportów. Prosimy zatem o wyrozumiałość związaną z utrudnionym kontaktem telefonicznym z poszczególnymi jednostkami. Aby jednak umożliwić Państwu uzyskanie informacji telefonicznej, uruchamiamy specjalną Infolinię Paszportową.

Pod numer 32 20 77 099 mogą dzwonić osoby, które chciałyby dowiedzieć się, jak i gdzie można złożyć wniosek oraz odebrać paszport. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.

Przypominamy również, że wniosek paszportowy można złożyć w dowolnym punkcie paszportowym w całej Polsce. Listę punktów paszportowych z terenu województwa śląskiego można znaleźć na stronie: www.katowice.uw.gov.pl.

Soboty Paszportowe

W ramach „sobót paszportowych”, we wszystkie soboty lipca (tj. 3.07., 10.07., 17.07., 24.07. i 31.07.) w godzinach od 9.00 do 14.00 w Oddziale Paszportowym w Katowicach oraz w Terenowych Delegaturach Paszportowych w Bielsku–Białej i Częstochowie będzie można złożyć wniosek i odebrać gotowy paszport.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj