Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Do Rybnika wracają Mistrzostwa Polski w taekwondo. Wydarzenie już w najbliższy weekend

Facebook Twitter

To będą widowiskowe walki i pokazy. Mistrzostwa Polski w taekwondo w Rybniku już w najbliższy weekend.

Mistrzostwa Polski w taekwondo

Mistrzostwa Polski w taekwondo w boguszowickiej hali

To będzie mocne uderzenie. Do Rybnika wracają Mistrzostwa Polski w taekwondo. W najbliższy weekend (18-19.05.) w hali w Boguszowicach odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów, Seniorów Starszych i Weteranów. W sobotę (18.05.) wieczorem gala finałowa – zaprasza Łukasz Kubiak z Rybnickiego Centrum Sportów Walki „Fighter”, organizator wydarzenia.

Łukasz Kubiak: Pierwszy raz w historii łączymy Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorów  Starszych i Weteranów. Także tutaj spodziewamy się grubo ponad stu zawodników. Jest to wielkie wydarzenie, przyjadą najlepsi zawodnicy Starego Kontynentu, bo niedawno odbyły się mistrzostwa Europy, na których Polska w klasyfikacji generalnej krajów,  wygrywała ponad 27 razy z rzędu. Także to jest historyczny, mega niesamowity wynik, nie tylko na skalę europejską ale i światową. Ciężko się doszukać drugiego takiego sportu, w którym aż tyle razy jesteśmy najlepszym krajem. Tu przyjeżdżają najlepsi w Europie, także gorąco zachęcam, żeby zobaczyć tych wyjątkowych adeptów tej pięknej sztuki walki jaką jest taekwondo.

W sobotę (18.05.) zaplanowano konkurencje indywidualne, w niedzielę (19.05.) zawody drużynowe:

Łukasz Kubiak: Same taekwondo jest wszechstronną dyscypliną sportową  i sportem walki, gdzie mamy cztery konkurencje indywidualne, a potem są drużynowe. To się wyróżnia na tle tych wszystkich innych sportów walki –  mamy konkurencje indywidualne takie jak układy formalne, walki indywidualne, techniki specjalne i testy siły, a później mamy konkurencje drużynowe, czyli układy drużynowe, walki drużynowe, techniki specjalne drużynowe, testy siły też są drużynowe. I oczywiście mamy jeszcze walki aranżowane – to konkurencja bardzo widowiskowa. Mamy naprawdę dużo tych różnych opcji, każdy może coś znaleźć dla siebie, nie trzeba być fighterem.

Łukasz Kubiak podkreśla sukcesy zawodników taekwondo z Rybnika. Ostatnio na Mistrzostwach Europy walczyło 3 reprezentantów Polski powołanych z Rybnickiego Centrum Sportów Walki. To Paweł Olszak, Patryk Kula i Zosia Kaplik. Młodych zawodników będzie można podziwiać również na mistrzostwach w Boguszowicach. Start imprezy w sobotę i niedzielę o 9.00, wstęp jest bezpłatny. Gala finałowa w sobotę od 18.00, to obowiązują bezpłatne zaproszenia – do odebrania w klubie. W sprawie wejściówek na Galę w sobotę (18.05.) można dzwonić na numer: 691 685 929 (Łukasz Kubiak).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024