Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Do szpitala w Raciborzu wracają pacjenci

Facebook Twitter

Od jutra (1.10.) szpital w Raciborzu zacznie przyjmować pacjentów niecovidowych. Jak już wiecie z Radia 90, placówka została skreślona z listy jednoimiennych szpitali zakaźnych i powoli wraca do normalnego funkcjonowania.

Wracają zabiegi planowe, chorzy będą przyjmowani na oddziały szpitalne po uzyskaniu negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa:

To jest chirurgia ogólna, ortopedia, otolaryngologia, okulistyka, ginekologia i położnictwo z neonatologią i anestezjologia intensywna terapia. Następnym ruchem, który chcemy wykonać, będzie przeniesienie z powrotem chemioterapii, która jest w tej chwili przy ulicy Sienkiewicza również w obszar szpitala i nocna i świąteczna pomoc doraźna również wróci z powrotem do szpitala.

-mówi Ryszard Rudnik, dyrektor szpitala w Raciborzu.

Tak będzie wyglądała praca lecznicy od 1 października, czyli już od jutra. Z powodu braku ambulatorium, szpital nie będzie przyjmował niecovidowych pacjentów z urazami, np. z wypadku. Te osoby będą przewożeni do okolicznych placówek. Szpital w Raciborzu wciąż będzie też przyjmował chorych z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19, dlatego trzeba było podzielić lecznicę na dwie części:

Musieliśmy przygotować nową izbę przyjęć, w tej chwili mamy dwie izby przyjęć- dla pacjentów zakażonych i nie zakażonych. Muszą być tam odrębne wejścia, odrębne pomieszczenia, czyli dostęp pacjentów do tej części wydzielonej szpitala, będzie zupełnie inną drogą, tak samo jak ruch personelu. Zmieni się wiele w organizacji tego szpitala.

Wejście do części „czystej” znajduje się na podjeździe do izby przyjęć, na okulistykę od strony hotelu. Teren szpitala zostanie odpowiednio oznakowany. Przyjęcia będą do godziny 14.00, porodówka przyjmować będzie przez całą dobę. Pacjenci bez COVID-19 będą mogli zrobić rezonans i tomografię oraz skorzystać z usług kardiologicznych Raciborskiego Centrum Medycznego. W dalszym ciągu nie działa stacja dializ, by uruchomić ją dla pacjentów bez koronawirusa potrzebne są jeszcze prace adaptacyjne.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023