Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Do urzędów w regionie trzeba się umawiać

Facebook Twitter

Wciąż wysoki wzrost zachorowań na COVID-19 w naszym regionie to powód, dla którego władze miast i gmin nie podjęły decyzji o pełnym otwarciu urzędów dla mieszkańców. Jeśli ktoś nie umówi się wcześniej telefonicznie, może nie załatwić swojej sprawy.

Tak jak nasz słuchacz z Wodzisławia:

Od dzisiaj urzędy powinny być otwarte dla społeczeństwa, a tam nadal wszytko pozamykane. Skoro jest zarządzenie ministra, że to ma być otwarte- to ma być otwarte. Byłem przed chwilą i wszystko jest pozamykane. Wyszła taka pani przez okienko i mówi, że ona nic nie wie, kiedy to ma być otwarte. Kasy powinny być już przynajmniej otwarte, wszystkie inne pokoje z biura.

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o pełnym otwarciu urzędów dla mieszkańców od 25 maja jest zaleceniem. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmują władze samorządowe. Podobnie jak to jest w przypadku otwierania placówek oświatowych. W naszym regionie ilość zakażeń na koronawirusa nie spada, dlatego jest możliwość załatwienia spraw osobiście w urzędzie, ale trzeba umówić się telefonicznie. Tak jest w Raciborzu, Jastrzębiu, Żorach i w Wodzisławiu. W tym ostatnim mieście w tym tygodniu na pewno drzwi nie zostaną szeroko otwarte, a kiedy to nastąpi, trzeba będzie pamiętać o reżimie sanitarnym, w tym o zasadzie, że w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu może przebywać jedna osoba na jedno stanowisko obsługi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj