Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Do wody dla ochłody! Gdzie można popływać w regionie?

Facebook Twitter

Ciepło, coraz cieplej... Prognozy na najbliższe dni są dość obiecujące. Wiele wskazuje na to, że w końcu będziemy mogli cieszyć się słońcem i wysokimi temperaturami. Od weekendu ta aura ma być prawdziwie letnia. Czy w takim razie będzie szansa na to, by poszukać ochłody na basenie? Kiedy ruszają kąpieliska w regionie?

Otwarcie Rudy dopiero w kolejny weekend
mat.prasowe/ MOSiR Rybnik

To będzie już najbliższy weekend. Jeśli nic nie zmieni się w pogodzie, to od piątku (10.06.) będzie można korzystać z kąpieli i słonecznych i tych wodnych na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego Ruda w Rybniku. Obiekt miał ruszyć już z pierwszym dniem czerwca, ale nie pozwoliły na to warunki atmosferyczne. 15 czerwca uruchomione zostaną z kolei kąpieliska w Kamieniu i Pniowiec, basen w Chwałowicach otworzy się 25 czerwca. Od piątku (10.06.) uruchomione będzie pluskadełko na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego w Jastrzębiu, od soboty (11.06.) będzie można wybrać się na basen w Zdroju. Sezon na Kąpielisku Miejskim w Cieszynie wystartuje 16 czerwca, czyli w Boże Ciało; na żorskim Śmieszku prawdopodobnie wykąpiemy się dopiero 25 czerwca.

W sobotę (11.06.) ma ruszyć sezon na wodzisławskim ośrodku Balaton, potrwa do momentu zakończenia procedury przetargowej na modernizację obiektu. Przypomnijmy: to inwestycja, na którą miasto otrzymało dofinansowanie w ramach pierwszego rozdania środków z Polskiego Ładu. Całość prac pochłonie 14 milionów złotych. W przetargu złożono 3 oferty, są one teraz sprawdzane, dopiero potem wyłoniony zostanie wykonawca. A kiedy to się stanie, Balaton zostanie zamknięty dla plażowiczów, bo stanie się placem budowy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024