Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Do żłobka dopiero w 2021 roku

Facebook Twitter

Do żłobka dopiero w 2021 roku. W tym i przyszłym nie ma już miejsc. Tak wygląda sytuacja w jednym ze żłobków w Rybniku, a w innych miastach?

Fot. www.rybnik.eu

W rybnickim Skrzacie przy ulicy Dąbrówki na ten rok i 2020 nie ma w ogóle wolnych miejsc. W Żłobku Miejskim przy Orzepowickiej, mogącym pomieścić 96 maluchów, jest aż 105 dzieci oczekujących. We wrześniu zwolni się tam około 50 miejsc, bo maluchy pójdą do przedszkola.

W Raciborzu na żłobek czeka 100 małych dzieci. W Żorach lista oczekujących na przyjęcie do żłobka od września już jest praktycznie zamknięta i trzeba się spieszyć.

W Wodzisławiu Śląskim rodzice założyli tam nawet komitet kolejkowy. W mieście działa jeden publiczny żłobek. Powstał kilka lat temu w budynku przedszkola nr 18 na osiedlu XXX lecia. Zajmuje on jedno ze skrzydeł i może pomieścić tylko 50 maluchów. Władze Wodzisławia Śląskiego przyznają że budynek przedszkola nie pozwala na rozbudowę, a liczba mieszkańców chcących skorzystać ze żłobka jest spora. Wiceprezydent Izabela Kalinowska, spotkała się w tej sprawie z prywatnymi placówkami które zajmują się opieką nad maluchami, by porozmawiać o zwiększeniu w nich liczby miejsc. Efektów rozmów póki co nie znamy.

Bez problemu znajdzie się natomiast miejsce dla dziecka w żłobku w Cieszynie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj