Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dobiega końca remont Szkoły Muzycznej w Wodzisławiu [FOTO]

Facebook Twitter

Państwowa Szkoła Muzyczna w Wodzisławiu wróci do swojej siedziby. Nowy rok szkolny uczniowie mają zacząć w odnowionej szkole.

Remont rozpoczął się półtora roku temu i choć prace jeszcze trwają, mają zakończyć się z końcem lipca tak, by od września mogła zacząć się tam nauka. Szkoła została zakwalifikowana do projektu termomodernizacji państwowych placówek szkolnictwa artystycznego, zakres robót jest ogromny – mówi dyrektor wodzisławskiej placówki Paweł Sobik.

Paweł Sobik: Został budynek ocieplony z każdej możliwej strony. Od podłogi przez ściany aż po dach.  W całej szkole wymienione zostały wszystkie okna. Drzwi wszystkie zewnętrzne. Będą również wymienione wszystkie drzwi w szkole na pojedyncze akustyczne. Przy okazji zwiększono funkcjonalność poszczególnych pomieszczeń. Powstaną całkowicie nowe pomieszczenia administracyjne, co pozwoli na większą funkcjonalność i sprawność działania. Powstanie nowe wejście do szkoły w innym miejscu. Bardziej reprezentacyjne i myślę, że każdy przychodząc do szkoły, dokładnie będzie wiedział, w którym miejscu należy wejść, czego nie było wcześniej.

Paweł Sobik dyrektor Szkoły Muzycznej w Wodzisławiu Śląskim

W czasie remontu uczniowie korzystają z gościnności szkoły podstawowej numer 1, gdzie odbywają się zajęcia. Administrację czy majątek szkoły przeniesiono do innych miejsc, także koncerty organizowane są w różnych lokalizacjach. I tu kolejna dobra informacja dla uczniów, po remoncie poprawi się także komfort koncertowania.

Paweł Sobik: Będzie całkowicie nowa sala koncertowa. Co prawda będzie w tym samym miejscu, będzie tych samych rozmiarów, ale scena będzie większa. Powstaną takie pomieszczenia techniczne, z których będziemy wychodzić na scenę, co niezwykle nam usprawni to funkcjonowanie życia scenicznego. Będzie o wiele lepsza akustyka, będzie dodatkowe wejście na salę koncertową i to z pewnością usprawni i podniesie też rangę tej naszej szkoły, koncertowania. Będzie to, lepsze, wygodniejsze, bardziej efektywne i z pewnością zachęci wielu do jeszcze lepszego ćwiczenia i grania.

Dodajmy, że remont placówki kosztuje blisko 6 milionów złotych, większość środków pochodzi z unijnych funduszy. Obecnie w szkole głównie gry na instrumentach klasycznych uczy się 176 uczniów. Nauka trwa od 4 do 6 lat w zależności od tego, w jakim wieku ją rozpoczynają. Placówka ma swoją siedzibę przy ulicy Wojska Polskiego 16 w Wodzisławiu Śląskim.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj