Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dobiegają końca prace projektowe żłobka w Czerwionce-Leszczynach

Facebook Twitter

We wrześniu 2022 roku podpisana została umowa na budowę placówki opiekuńczej dla najmłodszych mieszkańców. Jak informują urzędnicy, dobiega końca faza projektowa inwestycji.

Fot. czerwionka-leszczyny.pl

Dobiegają końca prace projektowe żłobka

Do końca czerwca powinien być gotowy projekt nowego żłobka w Czerwionce-Leszczynach. Jak wiecie z wiadomości Radia 90: umowa na budowę placówki podpisana została we wrześniu ubiegłego roku.

Hanna Piórecka-Nowak: To zadanie realizujemy w trybie „Zaprojektuj i Wybuduj”, co oznacza, że ta sama firma przygotowuje dokumentację, a później tę dokumentację pod naszym nadzorem realizuje. 16 maja złożono już dokumenty dotyczące uzyskania pozwolenia na budowę w Starostwie Powiatowym w Rybniku. Później liczymy, że od lipca rozpocznie się już ta faza właściwa, na którą mieszkańcy czekają – wykonawcza i ruszą prace budowlane. Zakończenie zadania planujemy na koniec przyszłego roku

– mówi Hanna Piórecka-Nowak, rzeczniczka Urzędu Miasta i Gminy w Czerwionce-Leszczynach. Samorząd z programu „Maluch +” pozyskał na inwestycje 5,3 mln złotych:

Hanna Piórecka-Nowak: Program Maluch Plus to program, który integruje fundusze unijne i rządowe. Nowy żłobek pierwsza tego typu placówka w naszej gminie ma powstać w dzielnicy Leszczyny przy ulicy Pawlasa, na terenie za Przedszkolem nr 1 i Zespołem Szkół Specjalnych. Będzie to placówka otrzyddziałowa, świadcząca opiekę dla 75 dzieci do lat 3.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj