Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dobra informacja dla mieszkańców Wodzisławia. Nie wytną drzew przy Tysiąclecia

Facebook Twitter

W czasie remontu drogi łączącej Nowe Miasto ze Starym Miastem, miało powstać 190 miejsc parkingowych. By tak się stało, konieczna była wycinka 50 drzew. Urzędnicy zdecydowali jednak o odstąpieniu od tego pomysłu i wyznaczeniu jedynie 130 miejsc dla samochodów. Pozwoli to na ocalenie przed wycinką unikatowej alei.

fot.wodzislaw-slaski.pl

Magistrat postanowił pogodzić interesy osób, które potrzebują miejsc parkingowych z interesami osób dbających o ekologię. Obecnie na ulicy Tysiąclecia jest około 64 miejsc parkingowych. Projekt parkingu, który był konsultowany z mieszkańcami jakiś czas temu, zakładał powstanie ok. 190 miejsc. Aby te miejsca mogły powstać należy wyciąć 50 drzew.

Jeśli nie wytniemy tych drzew i je pozostawimy, to zwiększymy ilość miejsc parkingowych do ok. 130. Zyskamy miejsca, a co najważniejsze, zostanie z nami piękna aleja z drzewami

– mówi Mieczysław Kieca prezydent miasta.

Mieczysław Kieca

Jeśli miasto uzyska decyzję wycinkową to jej nie zrealizuje. Zarząd Dróg Miejskich szuka nowych rozwiązań z wykonawcą inwestycji. Rozwiązań elastycznych w związku z prawem zamówień publicznych, które pozwolą połączyć ekologię z pragmatyką życia codziennego.

O inwestycji

Zakres robót obejmuje: wykonanie robót przygotowawczych (m.in. zdjęcie warstwy humusu, rozbiórka elementów dróg, ogrodzeń), kanalizacji deszczowej, podbudowy, nawierzchni, robót wykończeniowych (tj. umocnienie powierzchniowe skarp, rowów), oznakowania poziomego i pionowego oraz elementów ulic i elementów BRD.

Przypomnijmy, do przetargu przystąpiło siedem firm. Najlepsza okazała się oferta firmy Technical Solutions Sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla. Umowa z wykonawcą została podpisana na początku sierpnia br. w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich.

fot.wodzislaw-slaski.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lutego 2023