Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dobre tempo na budowie ronda i wiaduktu w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

 Jak zapewniają urzędnicy, mimo zimowej aury nieprzerwanie trwają prace przy nowych obiektach na Alei Piłsudskiego. W tej chwili trwa montaż zabezpieczeń pod konstrukcję wiaduktu, stanie on na 344 palach. Równolegle budowane jest rondo turbinowe, które połączy Aleję z ulicami Północną i Graniczną.

www.jastrzebie.pl

Nowy wiadukt stanie na aż 344 palach. Właśnie rozpoczęły się roboty z tym związane. Obecnie w ziemię zostało wbitych blisko 100 pali. W połowie stycznia palownica zostanie przestawiona, by rozpocząć palowanie pod przyczółkiem od strony zachodniej. Jednocześnie wykonywane są roboty brukarskie przy pracach związanych z budową chodnika i ścieżek rowerowych.

Przypomnijmy, że firma Eurovia, która wygrała przetarg na budowę wiaduktu, musi w tym miejscu zbudować od podstaw dwa niezależne mosty – osobno dla każdej z jezdni. Będą one miały 70 metrów długości i 20 szerokości. Nowe wiadukty zostaną przystosowane do ruchu samochodów ciężarowych.

www.jastrzebie.pl

Równolegle budowane jest rondo turbinowe, które połączy Aleję Piłsudskiego z ulicami Północną i Graniczną.

Część północna ronda jest na ukończeniu. Planowane są roboty bitumiczne na nowo budowanym rondzie przy układaniu warstwy wiążącej

– mówi Jarosław Piechaczek, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury komunalnej i inwestycji.

Po wykonaniu tych robót nastąpi zmiana organizacji ruchu i będzie możliwy ruch kołowy przez ulicę Północną. Ma to nastąpić w okolicach drugiej połowy marca. Uzależnione jest to od warunków atmosferycznych.

www.jastrzebie.pl

Przypomnijmy, że rondo będzie miało średnicę aż 28 metrów, co czyni je jednym z największych w mieście. Będzie to równocześnie pierwsze w Jastrzębiu-Zdroju rondo turbinowe. Koszt przebudowy wiaduktu to niemal 18 milionów 370 tysięcy złotych, jednak tylko połowa tej kwoty wydana zostanie z budżetu miasta. Druga część zostanie pokryta przez Fundusz Dróg Samorządowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj