Dobre wieści z biathlonowych Mistrzostw Polski

Dobre wieści z biathlonowych Mistrzostw Polski młodzików i młodzików młodszych. W Dusznikach- Zdroju w minionych dniach (25-28.02.) tytuł wicemistrzyni Polski w sprincie zdobyła mieszkanka Wodzisławia Martyna Prajsnar reprezentująca klub UKS Biathlon Chorzów. Martyna wraz z koleżankami klubowymi zdobyła też złoty medal w biegu sztafetowym. Dobrym występem chwalą się także biathloniści UKS Strzał Wodzisław: z zawodów w Dusznikach przywieźli trzy medale: srebro i dwa brązowe krążki.

Martyna Prajsnar ma już na swoim koncie między innymi wielokrotne Mistrzostwo Śląska, brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Biathlonie Letnim, Mistrzostwo Polski w sztafetach latem i dwa razy srebro w edycji zawodów „Celuj w Igrzyska”.

Trzy dni bardzo ciężkiej rywalizacji i trzy medale dla „Strzału”- srebro i dwa brązowe krążki.

– pisze trenerka UKS Edyta Zając.

Wicemistrzostwo Polski w sprincie na dystansie 3 kilometrów z dwoma strzelaniami wywalczyła Jagoda Glimasińska, która bezbłędnie strzelała i bardzo dobrze biegła.  Medal brązowy wywalczyła sztafeta młodziczek młodszych w składzie: Jagoda Glimasińska, Paulina Kądziela, Małgorzata Ryszka.  Drugi brązowy medal wywalczyła sztafeta młodzików młodszych: Dawid Wiewióra, Radosław Zieliński i Piotr Zając.

Medale to nie jedyne sukcesy podczas Mistrzostw Polski, wielu wodzisławskich biathlonistów zajęło bardzo wysokie miejsca w pierwszej dziesiątce.