Dobre wyniki młodych lekkoatletów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu

W Bielsku-Białej na Mistrzostwa Śląska Młodzików i Dzieci, dystans 1000 m rewelacyjnie pokonała Ania Szyjka. Zajęła ona pierwsze miejsce z wynikiem 2;59,20 min. Złoty medal i równie wartościowy wynik uzyskała Natalia Węglarz w biegu na 300 m.

Natalia Węglarz przebiegła dystans 300 metrów w czasie 41,33 sek. Złoto zawisło również na piersi Damiana Ficy za wygranie dystansu 2000 m z czasem 6;20,33 min. Cała trójka złotych medalistów, to uczniowie drugiej klasy lekkoatletycznej, wychowankowie trenera Piotra Morki.

Po zwycięstwo pobiegła również sztafeta 4 x 100 m kobiet. Dziewczęta biegały w składzie: Ilona Grygiel, Karolina Bornita, Wiktoria Podolak, Natalia Węglarz. Złota sztafeta przybiegła z czasem 51,35 sek. Drugie miejsce w skoku wzwyż zdobył Jakub Ostrowski. Skoczył on na wysokość 160 cm. Trzecie miejsce w biegu na 100 m ppł zdobyła Wiktoria Podolak. Pokonała 10 płotków w czasie 16,86 sek. Wynik ten jest jej rekordem życiowym. Oboje są wychowankami trenerki Joanny Skalik. Ponadto zanotowano jeszcze kilka wartościowych wyników, które choć nie dały miejsca na podium, to jednak są godne podkreślenia:

• Kamil Kalinowski – 100 m – 11,84 sek
  • Patryk Sochiera – 300 m – 38,99 sek
  • Karolina Bornita – 100 m – 13,54 sek
  • Sonia Maksymowicz – kula- 9,54 m
  • Zuzanna Cycoń – 600 m – 1;43,47 min
  • Ilona Grygiel – 1000 m – 3;18,14 min

W tym czasie, gdy odbywały się Mistrzostwa Śląska, to w dalekiej Warszawie walczył jeszcze jeden gimnazjalista z Raciborza – Szymon Dziuba. Pojechał aż do stolicy szukając dyscypliny, którą uprawia, a jest nią sześciobój lekkoatletyczny (100 m, w dal, kula, 110 ppł, oszczep, 1000 m). Walcząc z przeciwnikami i z kontuzją, która przyplątała się w najmniej pożądanym momencie, Szymon zdobył 1691 punkty i uplasował się na 3 miejscu w Mistrzostwach Warszawy w wielobojach.