Dobre występy młodych szermierzy z Radlina

Na rozegranym we Wrocławiu I Turnieju Pucharu Polski Juniorów najlepiej spisał się Mateusz Rok. Szpadzista Górnika Radlin zajął drugie miejsce, walkę finałową z Feliksem Krasiem z Krakowa przegrał jednym trafieniem, 14:15. Trzeci był kolejny radlinianin - Marek Zabawa, a najlepszy szpadzista RMKS Rybnik, Kamil Naszkowski, sklasyfikowany został na 13. pozycji.

W stawce blisko stu zawodniczek 6. miejsce zajęła rybniczanka, Anna Mroszczak, na wysokiej ósmej pozycji uplasowała się młodsza od większości rywalek o 4 lata, radlińska szpadzistka – Paulina Ptaszyńska. Dobrze walczyli także na zawodach rozegranych tydzień wcześniej we Wrocławiu juniorzy młodsi Górnika Radlin. W turnieju szpadzistów trzeci był Jakub Ciurko, piąty – Tomasz Smoleń, a dziewiąty – Daniel Marcol. Cała trójka wywalczyła prawo udziału w zawodach Pucharu Europy Kadetów, które odbędą się na początku października (06-07.09.) w Budapeszcie.