Dobry weekend dla JKH GKS Jastrzębie. Dwa razy wygrali

Dwa zwycięstwa odnieśli w ten weekend hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. W piątek (25.09.) pokonali na Jastorze Ciarko STS Sanok 4:2, a wczoraj (27.09.) wygrali 3:1 z GKS-em Katowice. Drugi rywal był trudniejszy i zwycięstwo jest tym cenniejsze.

Wynik w meczu z GKS-em otworzył w pierwszej tercji Radosław Sawicki, dla którego oba weekendowe spotkania były wyjątkowe:

Jakoś to poszło, nie wiem jak do tego w sumie doszło, bo w przewadze zostawili mnie samego w sumie przed bramką, mogłem sobie objechać jeszcze ze dwa razy. Było to ciężkie spotkanie, bardzo nas cieszą te punkty, bo był to mecz za 6 punktów. Dzisiaj zagraliśmy na pewno bardziej odpowiedzialnie, byliśmy bardziej poukładani, wzięliśmy do siebie wskazówki trenera, dzięki temu wygraliśmy. Ten weekend był dla mnie wyjątkowy, bo to byłe moje dwa kluby.

Kolejne dwa gole dla jastrzębian zdobył kapitan zespołu, Maciej Urbanowicz. Oba były wyjątkowej urody. Pierwszego „Urban” strzelił mijając jak tyczki kilku graczy gości i pokonując bramkarza, drugiego zdobył po precyzyjnym strzale w „okienko”:

Każda bramka cieszy, czy jest piękna, czy nie. Dzisiaj wpadły piękne bramki, cieszę się z tego. Cała drużyna mi pomogła, ja pomogłem drużynie. Cieszymy się, że wygraliśmy. Dużo kar złapaliśmy w drugiej tercji, wybroniliśmy osłabienia, wykorzystaliśmy swoje szanse. Cieszymy się ze zwycięstwa, bo to trudny mecz, trudny przeciwnik. Jest kolejne zwycięstwo, zapisane 3 punkty. Pracujemy po to, żeby być dobrym, żeby wygrywać. Jest początek sezonu, przegraliśmy jeden mecz. Mamy cel, chcemy go zrealizować, ale spokojnie.

Zespół z Jastrzębia z 15 punktami jest wiceliderem tabeli Polskiej Hokej Ligi. W najbliższy piątek (02.10.) JKH GKS zagra na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ. W niedzielę (04.10.) na Jastor przyjedzie Comarch Cracovia.