Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dobry występ naszych lekkoatletów na HMP w Toruniu

Facebook Twitter

Nasi faworyci nie zawiedli - to były udane mistrzostwa dla lekkoatletów z regionu. W weekend (20-21.02.) w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski.

fot.Mampu/ pixabay.com

Pierwszego dnia, w sobotę (20.02.) w biegu na 60 metrów zwyciężyła Ewa Swoboda. Sprinterka z Żor wygrała z dużą przewagą nad rywalkami, osiągając świetny rezultat 7 sekund i 10 setnych. To jej najlepszy wynik w tym sezonie, zaledwie o 3 setne gorszy od należącego do niej rekordu Polski. W biegu na 400 metrów bezkonkurencyjna była raciborzanka Justyna Święty-Ersetic. Wygrała pewnie z czasem 52 sekundy i dwie setne.

Po złoto sięgnął także kulomiot z Kiczyc pod Skoczowem, Michał Haratyk. Odległość 20 metrów i 77 centymetrów to o ponad metr mniej od jego tegorocznego maksimum ale i tak dała mu pierwsze miejsce.

Trzeci w biegu na 60 metrów przez płotki był raciborzanin, Artur Noga. Warto także odnotować dobry występ tyczkarek MKS-u Ustroń. Maja Chamot i Kinga Górny skoczyły po 3 metry i 90 centymetrów. Dało im to odpowiednio czwarte i piąte miejsce w konkursie skoku o tyczce kobiet.

Przypomnijmy, że w pierwszy weekend marca także w Toruniu odbędą się Halowe Mistrzostwa Europy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj