Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Dodatkowa infolinia dla pracowników PGG

Facebook Twitter

Będzie dodatkowa infolinia dla pracowników Polskiej Grupy Górniczej. O konieczności powstania takiej, mówiliśmy już wielokrotnie w Radio 90.

Infolinię ma uruchomić wkrótce Zakład Informatyki i Telekomunikacji PGG. Przy telefonach dyżurować będą lekarze stażyści Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, którzy mają udzielać informacji i porad medycznych górnikom przebywającym na kwarantannie.

Już teraz do stacji sanepidu w Rybniku oddelegowanych zostało dwóch pracowników spółki, którzy telefonicznie obsługują pracowników kopalń, którzy na kwarantannie czekają na wyniki testu.

Kopalnia Jankowice przekazała Sanepidowi laptopy i aparaty telefoniczne. Jak mówi Dariusz Szlachta, dyrektor do spraw pracowniczych Ruchu Chwałowice i Jankowice kopalni ROW:

Dzięki trzem wymazobusom udało się pobrać wymazy od 676 pracowników kopalni Jankowice. W środę ponad 100 pracowników uzyskało decyzję sanepidu o zakończeniu kwarantanny.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kopalniach Jankowice, Murcki-Staszic oraz Sośnica do niedzieli 10 maja Polska Grupa Górnicza postanowiły wstrzymać produkcję.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj