Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dodatkowe łóżka dla pacjentów z koronawirusem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku

Facebook Twitter

Dodatkowe 50 łóżek covidowych z tlenem i 4 z respiratorem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku. Od piątku (16.10.) decyzją Wojewody Śląskiego w placówce pojawią się nowe miejsca dla pacjentów z koronawirusem.

Mówi Michał Sieroń rzecznik WSS w Rybniku:

50 łóżek chorych na covid-19 z dostępem do tlenoterapii, 4 łóżka z respiratorami. Dla pacjentów covid-19 w sumie 54 łóżka.

Radio 90: To, że jest więcej łóżek, nie oznacza, że jest więcej personelu?

No nie, personelu mamy tyle ile mamy.

Radio 90: Personel będzie przesunięty?

Tak, musimy jakoś rotować nasz personel.

Radio 90: To może oznaczać przejście na ostry dyżur?

Jest to wysoce prawdopodobne. Wie Pan, to zależy od tego, jaka będzie sytuacja epidemiologiczna w samym szpitalu, ile będzie osób chorych.

Michał Sieroń, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku

Na dziś wiadomo że z powodu koronawirusa jaki pojawił się wśród personelu rybnickiego szpitala, nie pracuje oddział neurologii przyznaje w rozmowie z Arkadiuszem Żabką Michał Sieroń rzecznik WSS w Rybniku:

Wyłączony jest oddział neurologii, bo tam mieliśmy trzy osoby z wynikiem pozytywnym i faktycznie oddział jest w kwarantannie. Na pozostałych oddziałach nawet jak były pojedyncze przypadki, to one się nie rozprzestrzeniły, w związku z tym oddziały funkcjonują nadal.

Sytuacja jest jednak dynamiczna i niewykluczone że wkrótce WSS w Rybniku podobnie jak szpital w JZ będzie przyjmował pacjentów tylko w sytuacjach zagrażających życiu, nagłych lub pilnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj