Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dom dla Samotnych Rodziców w Rybniku gotowy. W maju wprowadzą się pierwsi lokatorzy

Facebook Twitter

Budowa Domu dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Rybniku na finiszu. Na potrzeby placówki zmodernizowano i wyremontowano kamienicę na rondzie Kamyczek.

fot.A.Skupien/ rybnik.eu

W dwupiętrowym budynku dobudowano windę i klatkę schodową. W maju wprowadzą się do niego pierwsi mieszkańcy. Zainteresowanie spore, bo takiego miejsca w mieście jeszcze nie było.

Jak podkreśla Agnieszka Skupień rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku ma to być przystań dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej:

Agnieszka Skupień: Nie mieliśmy do tej pory takiego miejsca, robimy ostatnie sprzątanie, meblowanie tego miejsca i w maju wprowadzą się pierwsi mieszkańcy.

Radio 90: Lista jest dłuższa niż możliwości?

Agnieszka Skupień: Tak, to prawda, lista jest dłuższa niż możliwości obiektu, przypomnę, że to ma być miejsce takie, które pozwoli na nowo takim osobom wystartować. To jest miejsce czasowe, nie docelowe, do mieszkania dla osób, które samotnie wychowują dzieci i znalazły się w jakieś trudnej życiowej sytuacji. Miejsce odbicia jak na trampolinie do lepszego życia.

Po usamodzielnieniu samotne matki lub ojcowie mają trafić do mieszkań chronionych lub komunalnych. W placówce znajdzie się miejsce dla 15 osób. Co ważne wyremontowano nie tylko kamienice, ale odnowiono także obejście. Powstał plac zabaw oraz parking.

fot.L.Tyl/rybnik.eu

Adaptację budynku pochłonęła blisko 3 mln, z czego 2 mln 300 tysięcy złotych to dofinansowanie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj