Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dom dla samotnych rodziców z dziećmi w Rybniku

Facebook Twitter

Przy ul. Świerklańskiej 4 trwa modernizacja opuszczonego budynku wielorodzinnego. Obiekt zostanie przystosowany do pełnienia usług socjalno-społecznych – po adaptacji będzie się tam mieścić dom dla samotnych rodziców z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży.

fot.L.Tyl/rybnikeu

Modernizacja zakłada dobudowę szybu windy i klatki schodowej. Przy budynku wykonane zostanie utwardzone dojście z kostki betonowej. Zaprojektowane zostały też miejsca postojowe dla samochodów. Wokół działki powstanie ogrodzenie z paneli kratowych, a w obrębie terenu inwestycji przewidziano strefę wypoczynkową z elementami małej architektury (m.in. ławki, stół, piaskownica, wieże ze zjeżdżalnią). Po realizacji inwestycji powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 286.02 m2, a powierzchnia całkowita: 724,71 m2. Modernizacja przebiega sprawnie – na ukończeniu są prace konstrukcyjne.

fot.L.Tyl/Rybnikeu

Przebudowano kolidujące sieci zewnętrzne (gaz i kable energetyczne). Nad budynkiem istniejącym montowana jest więźba dachowa, na jednej połaci założono folię paroprzepuszczalną. Na części dobudowywanej wykonywane są roboty murarskie na ostatniej kondygnacji, pozostał do zabetonowania ostatni strop.

fot.L.Tyl/Rybnikeu

Obiekt będzie zarządzany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku. Placówka będzie mogła w sytuacji kryzysowej udzielić schronienia i wsparcia potrzebującym rodzicom z małymi dziećmi i kobietom w ciąży.

fot.L.Tyl/Rybnikeu

Wykonawcą zadania jest wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „ECOMPLEX”. Inwestycja warta 2.139.166,65 zł powinna zostać zakończona do połowy listopada br.
Miasto stara się o dofinansowanie inwestycji w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych. Dofinansowanie ma pochodzić ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 – poddziałanie 10.2.2 „Rozwój mieszkalnictwa socjalnego, wspomaganego i chronionego oraz infrastruktury usług społecznych – RIT.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj