Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dom Dziennego Pobytu ma powstać w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku

Facebook Twitter

Dobra wiadomość dla rodzin osób niesamodzielnych, wymagających całodziennej opieki. W Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku ma powstać Dom Dziennego Pobytu. Na jego potrzeby ma zostać zaadaptowany jeden z budynków szpitala.

Tam przez 6-8 godzin dziennie rybniczanie będą mogli znaleźć opiekę, skorzystać z zajęć rehabilitacyjnych czy terapeutycznych.

Rybnik potrzebuje takiego miejsca

– przyznaje rzecznik prasowy rybnickiego psychiatryka:

Dr Jan Ciechorski: Takie oddziały z naszego rozeznania są bardzo potrzebne w Rybniku, ponieważ takich placówek opiekuńczych nie ma na terenie miasta. Bardzo zainteresowany tym jest również prezydent Piotr Kuczera, który rozmawiał z panem dyrektorem na ten temat. Będzie do tego przystosowywany jeden z budynków szpitala, myślimy że będzie około 20-30 osób na tym oddziale.

Oddział ma być przede wszystkim dedykowany dla rybniczan. Dziś te osoby przebywają w domach, gdzie rodziny muszą sprawować nad nimi opiekę. Jak szacuje rzecznik, potrzeby są ogromne:

Dr Jan Ciechorski: Gdybyśmy mieli teraz otworzyć ten oddział, to mógłby być zajęty, bo z naszego rozeznania, również poprzez kontakty z Urzędem Miasta, jest dosyć duże zapotrzebowanie na tego typu usługi.

Radio 90: Mówimy o osobach dorosłych?

Dr Jan Ciechorski: Zdecydowanie tak, w szpitalu nie prowadzimy terapii dla osób poniżej 18 roku życia

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021