Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dom Kultury w Chwałowicach poleca podróż do Indii. Na zdjęciach

Facebook Twitter

Podróż do Indii? Dom Kultury w Chwałowicach poleca wirtualną podróż i zaprasza do swoich galerii na wystawę fotografii Urszuli Kordeusz pt. “Indie - jedność w różnorodności”. Wystawa czynna będzie do połowy czerwca. 

Wystawa będzie czynna do 16 czerwca, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 20.00 i w soboty od 8.00 do 15.00. Finisaż wystawy w piątek 11 czerwca 2021 r. w ramach „Szamańskiego Wieczoru Sztuk”.
Wystawa towarzyszy Rybnickiemu Festiwalowi Podróżników KARAWANA – Rybnik 11- 13.06.2021 r.

Wystawa “Indie – jedność w różnorodności”  

To wielobarwna ludzka mozaika wielu narodów i religii, którą można spotkać w Indiach. Zdjęcia są owocem wieloletnich podróży do tego wyjątkowego kraju Urszuli Kordeusz. „Żeby więc dotrzeć do tego co zapamiętane, trzeba dojść do człowieka, a jeżeli mieszka on daleko od nas, musimy do niego pójść, wyruszyć w drogę, a kiedy już się spotkamy- usiąść razem i wysłuchać, co nam powie, wysłuchać, zapamiętać, może napisać…”. Autorka wystawy do  cytatu z „Podróży z Herodotem” Ryszarda Kapuścińskiego dodałaby – ZATRZYMAĆ w KADRZE.

Urszula Kordeusz – z wykształcenia pedagog. Podróże i fotografia stały się jej wielką pasją. Dziś nie wyobraża sobie życia bez nich, ponieważ uważa, że nic tak jak podróże, nie ubogaca człowieka. To one jak żaden inny Uniwersytet, uczą tolerancji i szacunku do drugiego człowieka.  Ponadto poczucie wolności jakiego doznaje podczas podróżowania jest dla niej nieocenione. Zafascynowana Azją, a w szczególności Indiami, do których wraca tak często jak tylko się da i  fotografuje. Najbardziej ceni sobie spotkania ze zwykłymi ludźmi.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024