Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dom Kultury w Rybniku Niewiadomiu i jego reorganizacja. Poznaliśmy szczegóły

Facebook Twitter

Bez okrzyków, wyzwisk i wzajemnego oskarżania się - spotkanie w sprawie reorganizacji Domu Kultury w Rybniku Niewiadomiu, wydaje się, że przyniosło porozumienie pomiędzy urzędnikami a mieszkańcami tej rybnickiej dzielnicy. Dom kultury czekają zmiany. Jakie?

dom kultury

Dom Kultury w Niewiadomiu przechodzi reorganizację

Gdy jesienią ubiegłego roku, miasto zapowiedziało, że w budżecie zarezerwowano pieniądze na sześć miesięcy działalności tamtejszej placówki i połączona ona zostanie z Domem Kultury w Niedobczycach, w dzielnicy zawrzało. Teraz kilka miesięcy później, poznaliśmy szczegóły, jak to nazywa miasto – reorganizacji – Domu Kultury w Niewiadomiu.

Katarzyna Fojcik: Planujemy tutaj zostawić dużą salę widowiskową oraz dużą salę na pierwszym piętrze na potrzeby nowej instytucji kultury, która powstanie z połączenia Domu Kultury Niewiadom i Domu Kultury Niedobczyce. Ta instytucja będzie tutaj organizować zajęcia. Na pewno pozostanie filia biblioteki, to nie podlega żadnej dyskusji. I w tej chwili prowadzone są rozmowy i chcemy tutaj przeprowadzić środowiskowy dom dla seniorów, który obecnie znajduje się w Popielowie.

dom kultury

Wiadomo, że niektóre zajęcia odbywać się będą w budynku sprężarkowni w sąsiedniej Zabytkowej Kopalni Ignacy

– dodaje Katarzyna Fojcik naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury w Urzędzie Miasta Rybnika.

Katarzyna Fojcik: Część zajęć będzie mogła się odbywać tutaj, na kopalni Ignacy. Część zajęć będzie nadal realizowana tutaj, w budynku obecnie zajmowanym przez Dom Kultury Niewiadom, a niektóre zajęcia jeszcze się zastanowimy, czyby na przykład nie wykorzystać sal w szkole. To już zależy od liczby osób zainteresowanych i tego, co będzie łatwiejsze do zorganizowania, ale na pewno oferta będzie dla wszystkich.

dom kultury

Na spotkanie z urzędnikami przyszło około 20 osób. Wydawali być się uspokojeni informacjami na temat planowanych zmian:

Do końca czerwca tego roku Dom Kultury w Niewiadomiu pracować będzie bez zmian. Reorganizacja ma przynieść zdaniem urzędników oszczędności głównie na etatach pracowniczych, jak jednak podkreślają, żaden z pracowników nie straci pracy. Będą przejścia do innych placówek, gdzie były wakaty, bądź odejścia na emeryturę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023