Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dom Kultury w Skrbeńsku. Piękny, nowoczesny, funkcjonalny [FOTO]

Facebook Twitter

Mieszkańcy Skrbeńska w gminie Godów mogą już korzystać z wyremontowanego Domu Kultury. Po roku prac, oddano oficjalnie do użytku nowoczesny obiekt, w którym siedzibę znalazły także biblioteka oraz miejscowy klub piłkarski.

Obiekt jest piękny, nowoczesny i co ważne zyskał nową funkcjonalność – mówi wójt gminy, Mariusz Adamczyk:

Ten obiekt całkowicie przeszedł modernizację, zmianę swojego wizerunku, ponieważ piętro w ogóle nie było wykorzystane, powiększył swoją objętość, ścianki zostały wydzielona i jest o wiele większa powierzchnia do wykorzystania. Zastanawialiśmy się wspólnie z radnymi, przed podjęciem decyzji o tym remoncie, czy idziemy w tak dużym zakresie, natomiast udało się pozyskać środki w ramach Regionalnych  Inwestycji Terytorialnych Subregionu Zachodniego. Tym zadaniem zakończyliśmy termomodernizację wszystkich ośrodków na terenie gminy Godów.

W gminie Godów są 4 ośrodki oraz jedna świetlica. W tym miesiącu oddano do użytku również wyremontowany ośrodek kultury w Godowie. Zobacz zdjęcia z tego obiektu:

Budynek w Skrbeńsku oprócz nowego wyglądu zewnętrznego zyskał także nowe sale i pomieszczenia wewnątrz. Po latach udało się nam wreszcie zagospodarować poddasze – cieszy się dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie, Tatiana Stopyra:

Dostaliśmy do użytkowania nowe piętro, powstała tutaj przepiękna sala, z której również będą mogli korzystać mieszkańcy. To piętro jest byłym poddaszem, w 1993 roku kiedy oddawano ten budynek do użytku, zabrakło środków, aby poddasze to dokończyć. Dopiero przy podjętej decyzji o termomodernizacji, zdecydowaliśmy, że to piętro zostanie gruntownie odremontowane i zostanie oddane do użytku mieszkańcom. Przybyło nam miejsc, przybyło nam sal, mamy nadzieję, że przybędzie nam uczestników życia kulturalno- społecznego.

Koszt remontu ośrodka kultury w Skrbeńsku to blisko 2 miliony 400 tysięcy złotych z czego dotacja wyniosła pół miliona. Jak dodaje wójt Adamczyk w najbliższym czasie zostaną otwarte po termomodernizacji jeszcze dwa należące od gminy budynki: straży pożarnej oraz przedszkola. Tym samym zakończy proces termomodernizacji wszystkich obiektów będących w gminnych zasobach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022