Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dom Narodowy Cieszyn: Spotkanie z polską piosenką poetycką

Facebook Twitter

Cieszyński Ośrodek Kultury zaprasza na "Spotkanie z polską piosenką poetycką"! Polska piosenka poetycka to zarazem tytuł i główny motyw koncertu przygotowanego przez Katarzynę Mazur i Karola Pykę. Przybliżą oni twórczość znanych i docenianych twórców, takich jak Jonasz Kofta, Agnieszka Osiecka, Kabaret Starszych Panów, Wojciech Młynarski.

fot. pixabay.com

Aktorskie interpretacje przygotowała Katarzyna Mazur – aktorka Teatru Maskarada, wokalistka, aktorka głosowa. Na fortepianie zagra Karol Pyka. Spotkali się na jednym z Festiwali Piosenki Artystycznej i postanowili kontynuować swoją przygodę, wykonując dorobek wspaniałych polskich poetów i kompozytorów.

Koncert odbędzie się 2 kwietnia 2022 r. o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Domu Narodowego w Cieszynie. Bilety dostępne online na lub kasie COK na parterze Domu Narodowego w godzinach pracy Ośrodka Kultury.

Katarzyna Mazur

Aktorka Teatru Maskarada i wokalistka. Dubbinguje filmy i bajki. Laureatka wielu konkursów piosenki artystycznej. Aktualnie przygotowuje recital polskiej piosenki poetyckiej. Często prowadzi kreatywne zajęcia dla dzieci i dorosłych. W wolnych chwilach spaceruje i uczy się gry na gitarze.

Karol Pyka

Kompozytor, aranżer, dyrygent, pianista, pedagog, adiunkt w Instytucie Sztuk Muzycznych na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego (zatrudniony od października 2009 r.).
Absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego specjalizacji dyrygenckiej w Instytucie Muzyki oraz kierunku Kompozycja i aranżacja w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. W 2015 r. uzyskał stopień doktora w dyscyplinie artystycznej dyrygentura, na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

W latach 2009-2020 dyrygent Orkiestry Reprezentacyjnej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, od 2012 r. dyrygent Cieszyńskiej Orkiestry Dętej Uniwersytetu Śląskiego. Od 2010 r. zatrudniony w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Juror w krajowych przeglądach orkiestr dętych, autor licznych kompozycji oraz aranżacji na różne składy wokalno-instrumentalne, szeregu publikacji naukowych oraz opinii wydawniczych dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Laureat krajowych i zagranicznych konkursów kompozytorskich.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024