Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dom Narodowy w Cieszynie. Na jakie najbliższe wydarzenia zaprasza?

Facebook Twitter

Za nami Święto Trzech Braci, największa impreza plenerowa w Cieszynie, ale Cieszyński Ośrodek Kultury – Dom Narodowy – nie zwalnia tempa. Co oferuje w drugiej połowie czerwca?

dom narodowy w cieszynie

Dom Narodowy w Cieszynie – najbliższe wydarzenia

19 czerwca – Dyskusyjny Klub Propozycji
Macierz Ziemi Cieszyńskiej Koło nr 2 Mały Jaworowy i Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” zapraszają na comiesięczne spotkania Dyskusyjnego Klubu Propozycji! Kolejne spotkanie odbędzie się w środę 19 czerwca 2024 o godzinie 17:00 w Domu Narodowym. Prelekcję pod tytułem „Aotearoa – uroki Nowej Zelandii” wygłosi ks. bp. dr Adrian Korczago.
Szczegóły na: Dyskusyjny Klub Propozycji – czerwiec 2024 / ks. bp. dr Adrian Korczago – uroki Nowej Zelandii

fot. mat. prasowe

19 czerwca – Otul się dźwiękiem – koncert mis i gongów tybetańskich dla seniorów
Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów na relaksacyjny koncert mis i gongów tybetańskich – dźwięków, które relaksują, wzmacniają i dodają energii, dostosowanych do indywidualnych potrzeb.
Oferujemy wyjątkowe spotkanie z innym wymiarem relaksu. Częstotliwości instrumentów, osiągane podczas gry, pomagają usuwać blokady w ciele. Ta forma muzykoterapii odpręża, umożliwia kontakt z oddechem i pozwala poczuć dźwięk w ciele. Efekt koncertu działa przez kolejne dni, przynosząc długotrwałe korzyści.
Szczegóły na: Otul się dźwiękiem – bezpłatny koncert mis i gongów tybetańskich dla seniorów

fot. mat. prasowe

19 czerwca zapraszamy do Galerii Ceglanej w Domu Narodowym, w której o godz. 17:00 odbędzie się wernisaż wystawy „Glina, więc jestem”. Zostaną na niej zaprezentowane prace uczestników zajęć w pracowni ceramiki, prowadzonych przez Magdę Szadkowską. „Glina, więc jestem” – tytuł wystawy jest wielowymiarowy. Jest parafrazą kartezjańskiego zawołania „Myślę, więc jestem”. Z jednej strony odnosi się do radości tworzenia i pracy w materiale, jakim jest glina – jest glina, więc jestem i tworzę. Z drugiej zaś strony akcentuje sam proces powstawania i glinę jako tworzywo, jako materiał twórczy. Wystawa jest prezentacją wybranych dzieł powstałych na zajęciach w pracowni ceramiki Cieszyńskiego Ośrodka Kultury.

Na wspólnej wystawie zostały zgromadzone prace zarówno z grup dziecięcych, dla dorosłych jak i dla seniorów. Glina łączy pokolenia i daje dużą satysfakcję tworzenia. Wystawę można zwiedzać do 5 lipca a wstęp jest wolny!
Więcej na: Glina, więc jestem / wernisaż wystawy prac uczestników Pracowni Ceramiki Domu Narodowego

fot. mat. prasowe

20 czerwca – Stacja Nauka
Cieszyński Ośrodek Kultury zaprasza na czerwcowe spotkanie z dr. inż. Bogdanem Fickiem, w ramach cyklu „Stacja Nauka”. Spotkanie pod tytułem „Rzecz o słońcu i innych gwiazdach” odbędzie się w czwartek, 20 czerwca o godzinie 17:00 w Domu Narodowym.
Więcej na: Stacja Nauka – Rzecz o słońcu i innych gwiazdach / spotkanie z dr. inż. Bogdanem Fickiem

fot. mat. prasowe

Wystawy
Od 19 czerwca w Galerii Ceglanej będzie prezentowana wystawa „Glina, więc jestem”. Szczegóły tej ekspozycji wyżej lub na: Glina, więc jestem / wernisaż wystawy prac uczestników Pracowni Ceramiki Domu Narodowego | Facebook. Natomiast w Centrum Folkloru Śląska Cieszyńskiego można oglądać wystawę „Cieszyńskie Piękno: Hoczki”. Potrwa ona do końca września.

fot. mat. prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024