Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Domek dla lalek to świetny przykład zabawki edukacyjnej. Zobacz, dlaczego

Facebook Twitter

Rynek zabawek edukacyjnych jest obecnie bardzo rozbudowany. Mało kto pamięta, że jednym z najlepszych przykładów tego rodzaju zabawek jest stary dobry domek dla lalek, który umożliwia rozwój wielu umiejętności, a jednocześnie gwarantuje ogromną dawkę zabawy.

Coraz więcej rodziców przykłada wagę do jakości dziecięcych zabawek – nie tylko pod kątem bezpieczeństwa i estetyki, ale również walorów edukacyjnych. Rozrywka rozrywką – ale ważne jest również to, żeby dziecko rozwijało się poprzez zabawę. Szeroka gama zabawek dostępnych na rynku uwzględnia zarówno te, które uczą w tradycyjny sposób – poprzez naukę literek czy cyfr – jak również rozwijają umiejętności sensoryczne. Domek dla lalek plasuje się pomiędzy kategoriami, stanowiąc unikalny przykład zabawki, która od wieków służy maluchom na wielu poziomach – rozwijając wyobraźnię przestrzenną, ale również kreatywność, poczucie porządku, umiejętności organizacyjne i negocjacyjne.

Kolorowe wnętrze domku dla lalek Picollo

Domek dla lalek z mebelkami – dlaczego warto wybrać model drewniany?

Jeśli chcesz wybrać zabawkę edukacyjną na lata, wybór drewnianego domku dla lalek będzie najbardziej trafiony ze względu na jego trwałość. Wykonane z drewna zabawki są nie tylko bardziej przyjazne dla środowiska, ale również bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Jednocześnie, gwarantują wyższy poziom bezpieczeństwa Twoim pociechom. Drewniane elementy znacznie trudniej jest odłamać czy ukruszyć. Z kolei tego rodzaju wypadki to największe źródło zagrożenia dla dzieci – zwłaszcza tych najmłodszych. Maluchy często połykają lub gryzą takie elementy, co z kolei jest prostą drogą do wypadku.

Drewniany domek dla lalek – wspaniały przykład zabawki edukacyjnej

Jeśli rozwój Twojego dziecka stawiasz na pierwszym miejscu, warto zadbać o podarowanie mu nie tylko książeczek i zabawek interaktywnych, ale również tradycyjnego domku dla lalek, który znakomicie sprawdzi się zarówno jako zabawka indywidualna, jak i grupowa. Spotkania przy domku mogą okazać się wspaniałą okazją do umacniania więzi poprzez wspólne urządzanie wnętrz. Dla Twojego dziecka to wspaniałe ćwiczenie negocjacyjne – współpracując z innymi przy urządzaniu, może ono uczyć się asertywności i współpracy w grupie. Wykonane z naturalnych materiałów domki dla lalek znajdziesz w Dollo.

Nowoczesne wnętrze domku dla lalek z drewna

Drewniany domek dla lalek – pomoc w rozwoju kreatywności

Natomiast bawiąc się samodzielnie, również wykształca w sobie wiele przydatnych umiejętności – w tym przede wszystkim rozwija kreatywność. Jeśli już na wczesnym etapie zacznie jej kształtowanie, w przyszłości z łatwością rozwinie skrzydła. Bawiąc się lalkami, Twoje dziecko uczy się opowiadania historii. To niezwykle ważna umiejętność, przydająca się na wielu polach – w pracy zawodowej i w toku ścieżki edukacyjnej. Warto usiąść razem z dzieckiem i skłonić je, aby opowiedziało Ci historie poszczególnych lalek i zdradziło, jakie mają osobowości i pragnienia. To znakomite ćwiczenie dla malucha, uruchamiające wyobraźnię, ale też kształtujące umiejętność tworzenia ciągu przyczynowo-skutkowego.

Wyczucie estetyczne to kolejny element, o którym nie należy zapominać, mówiąc o umiejętnościach, które kształtuje korzystanie z domku dla lalek. Urządzając samodzielnie wnętrza, Twój maluch wykształca w sobie umiejętność komponowania kolorów i faktur. Jeśli wybierzesz gustownie zaprojektowany domek, już od początku będzie on pracował na dobrym wzorze.

Duże czy małe, z mebelkami i wyposażeniem czy bez – domki dla lalek stanowią inwestycję na lata. To klasyczne zabawki edukacyjne znakomite – wbrew pozorom – dla obu płci. Kto wie, może domek będzie służył również następnemu pokoleniu? Jeśli wybierzesz drewnianą willę, z pewnością możesz na to liczyć.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022