Dominik Bury wygrał Bieg Piastów

Dominik Bury, zawodnik z Istebnej wygrał Bieg Piastów. Jeden z najbardziej prestiżowych biegów narciarskich w Polsce został rozegrany na polanie Jakuszyckiej po raz 44. Walka na skróconej z 50 do 42 kilometrów trasie była zacięta do samego końca.

Biegacz z Istebnej wygrał, pokoując na finiszu Niemca Jakoba Walthera oraz Czecha Jonasa Bestaka. Dla 23-latka to jedno z najważniejszych osiągnięć w karierze. Bury jest zaledwie drugim polskim biegaczem, który tryumfował w Biegu Piastów w tym wieku. Co ciekawe, zwyciężając, zdobył także tytuł Mistrza Polski na dystansie 50. kilometrów, bo za takie uznano Bieg Piastów. Polski biegacz zwyciężył w imprezie po ośmiu latach przerwy.