Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Domki dla owadów przy jastrzębskich przedszkolach

Facebook Twitter

Dla nich to ochrona zimową porą: przed mrozem i drapieżnikami. Dla dzieci okazja, by obserwować to co dzieje się w przyrodzie.

W ogrodach jastrzębskich przedszkoli stawiane są domki dla owadów. Takie schronienie już jest przy Przedszkolu numer 3. Kto zamieszkał w domku?

– usłyszała od przedszkolaków Monika Sokołowska.

fot. PP nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju

Domek dla owadów to świetne narzędzie edukacyjne, dzięki któremu dzieci uczą się o zjawiskach zachodzących w przyrodzie:

Ponieważ mamy tutaj różnego rodzaju rośliny, kwiaty, drzewa owocowe, krzewy owocowe, zioła, no to będą widziały, że roślinki będą lepiej rosły, będą bogatsze, ładniejsze, jeżeli będzie je miał kto zapylać. Przez zmysł wzroku, obserwacji przede wszystkim, będziemy mogli lepiej edukować dzieci (…), żeby się nie bały owadów, chroniły te owady i nabierały świadomości jak wielkie znaczenie mają w środowisku.

– dodaje Jolanta Paluch, dyrektorka Publicznego Przedszkola nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju. W sumie kupiono 20 takich domków, jastrzębski magistrat wydał na nie 2 tysiące złotych. A my dodajmy, że już od lat przedszkolaki zimą dokarmiają też ptaki. Na terenie ich ogródka stoją karmniki, nasiona przekazuje wydział edukacji.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024