Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Domki na drzewie na Zamku Cieszyn. Można zobaczyć wystawę projektów

Facebook Twitter

Kto z nas, dorosłych nie marzył o domku na drzewie? Które dziecko nie chciałoby mieć takiego domku, w którym można schować się przed całym światem i obmyślać tajne plany z przyjaciółmi? Projekty domków na drzewie można oglądać na wystawie na Zamku Cieszyn.

Stworzyli je studenci Pracowni Projektowania Przestrzeni Publicznej z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Opowiada Aleksandra Obracaj z Zamku Cieszyn:

Aleksandra Obracaj: Wystawa powstała po prostu z marzeń dziecięcych, które swoje odzwierciedlenie mają w dorosłym życiu. Tutaj można zobaczyć bardzo różnorodne, świetnie przygotowane pod względem precyzji, dopracowania właśnie modele domków. Zaraz obok nich są plansze z informacjami na temat specyfiki projektu. (…) Takim głównym elementem stałym jest motyw organiczny, czyli drzewa. Studenci mieli tutaj dużą różnorodność w technikach i motywach. (…)

Wystawa jest podzielona na dwie części: druga adresowana jest do młodszych dzieci i została przygotowana we współpracy z wydawnictwem, które publikuje książki o Mamie Mu, maluchy znajdą dla siebie miejsce w kąciku kreatywnym. Wystawa domków na drzewie będzie czynna do 4 lipca.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021