Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

„Domowe Melodie” w CKE

Facebook Twitter

Ten zespół to zdecydowanie największy fenomen ubiegłego roku. Pojawili się znikąd, publikując kilka utworów nagranych we własnym mieszkaniu i szturmem podbili serca słuchaczy. Piosenki o Zbyszku, który podkrada rentę matce czy utwory o Grażce, która stoi przed dużym dylematem, śpiewa już cała Polska.

Koncert zespołu w sobotę (23.11.) o 20.00 w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach.

Justynę, Staszka i Kubę połączyła pasja do tworzenia muzyki, którą ciężko zaszufladkować. Uwielbiają bawić się konwencjami i różnymi stylami, ciągle jednak pozostając w pobliżu szeroko pojętej muzyki folk/pop. Mają na koncie debiutancki album, który jak sami wyznali – wydało im życie.

Materiał, nagrany własnym kosztem bez wsparcia wytwórni i mediów, zdążył już zgarnąć wiele nagród oraz wyróżnień. Ich koncerty wyprzedają się w mgnieniu oka, a sami tylko skromnie powtarzają, że “chcą po prostu grać i śpiewać”. Na tegorocznym Heineken Open’er Festival zagrali koncert, o którym będzie się mówić jeszcze bardzo długo – namiot Alter Space podobno jeszcze nigdy nie przeżył takiego oblężenia. Rozkochali w sobie również samą Katarzynę Nosowską, która zaprosiła ich do udziału w Męskim Graniu.

Na początku tego roku czytelnicy portalu Musicis.pl ogłosili zespół Domowe Melodie Debiutem roku 2012, a ich płyta wygrała plebiscyt na „Najlepszy polski album 2012 portalu Uwolnij muzykę”, w głosowaniu pokonując Hey, Marię Peszek i wielu innych cenionych artystów. Od niedawna ich utwory skutecznie podbijają polskie rozgłośnie radiowe – Grażka zadebiutowała głosami słuchaczy od razu na drugim miejscu legendarnej Listy Przebojów Trójki, by tydzień później wspiąć się na sam szczyt. W przeszłości podobnego wyczynu dokonało jedynie siedem utworów.

Świeżo po powrocie z Islandii, gdzie zdobyli serca zarówno Polaków jak i Islandczyków, pełni energii, wyruszyli w kolejną trasę po Polsce, by zarażać publiczność swoją wyjątkową muzyką.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj