Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Domownicy spali, gdy wybuchł pożar. Ogień zauważył patrol policji

Facebook Twitter

Strach pomyśleć co by się stało, gdy nie przejeżdżający patrol policji. Mundurowi w Pogwizdowie (Śląsk Cieszyński) zauważyli dym i ogień wydobywające się z komina domu jednorodzinnego. Natychmiast weszli na posesję i zaalarmowali domowników. Tym razem dzięki czujności policjantów oraz sąsiada nie doszło do tragedii.

Podczas patrolowania Pogwizdowa, kilkanaście minut po godzinie 6.00 rano policjanci zauważyli ogromne kłęby dymu oraz ogień wydobywający się z domu jednorodzinnego przy ulicy Cieszyńskiej. Mundurowi natychmiast skierowali się na posesję. Był już tam sąsiad i próbował obudzić domowników.

Mężczyzna oraz policjanci próbowali zaalarmować mieszkańców domu o zagrożeniu. Ostatecznie drzwi otworzyła nieświadoma niczego kobieta. Po zaalarmowaniu natychmiast zaczęła wygaszać ogień w piecu. Mundurowi wezwali również straż pożarną, która pojawiła się na miejscu bardzo szybko, neutralizując zagrożenie.

Jak ustalili strażacy zapaleniu uległa sadza zgromadzona w kominie- jej pożar realnie mógł zagrażać życiu i zdrowiu mieszkańców domu oraz doprowadzić do poważnych strat materialnych.

Tym razem szybka reakcja na zagrożenie pozwoliła uniknąć tragedii. Strażacy wyczyścili komin, wynieśli sadzę i sprawdzili budynek pod kątem obecności tlenku węgla oraz przy wykorzystaniu kamery termowizyjnej.

Jak informują strażacy:

W Polsce rocznie wybucha ponad 150 tysięcy pożarów, w których ginie ponad 500 osób, a blisko 4 tysiące doznaje uszczerbku na zdrowiu (zatrucia, oparzenia, inne urazy). Największe zagrożenie podczas pożaru stwarza dym i toksyczne produkty spalania, co jest przyczyną około 80% zgonów. Najwięcej z wszystkich przypadków śmiertelnych ma miejsce w obiektach mieszkalnych, czyli w miejscach, gdzie z reguły czujemy się najbezpieczniej. Najwięcej ofiar pożarów ginie przed przybyciem straży pożarnej w związku z późnym powiadamianiem służb o pożarze. Najbardziej tragiczne pożary występują w porach nocnych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj