Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Domownik na kwarantannie, co z innymi?

Facebook Twitter

Pytań o zasady przebywania na kwarantannie nie brakuje. Co w sytuacji, jeśli poddany jest jej jeden z domowników? Co z pozostałymi członkami rodziny?

fot.congerdesign/pixabay

W tej sprawie zadzwonił do nas Sebastian:

Mam tutaj w okolicy taki problem, że przyjechała córka z zagranicy i jest na kwarantannie w domu, ale cała jej rodzina chodzi wszędzie. W policji odpowiedzieli,  że kwarantanna dotyczy tylko osoby, która była za granicą. Więc moje pytanie: Jaki sens jest w ogóle przeprowadzać kwarantanne, jeżeli 5 osób w domu, gdzie razem wspólnie jedzą, robią wszystko, normalnie chodzą do sklepu. Dezynfekcji raczej nie przeprowadzają, bo w okolicy nie można kupić nigdzie żadnych środków dezynfekcyjnych. Dzwoniłem na policje. Pani na policji potwierdziła, że tak jest, że tylko osoba która przyjechała z zagranicy ma być na kwarantannie.

Sprawdziliśmy i epidemiolodzy potwierdzają: osoba, która poddana jest kwarantannie musi przebywać w izolacji od pozostałych domowników, na przykład w oddzielnym pokoju. Musi stosować reżim sanitarny polegający np. na zachowaniu co najmniej 2 metrów odległości od pozostałych osób. Wszyscy muszą pamiętać o podstawowej higienie, głównie o częstym i dokładnym myciu rąk. Zakaz opuszczania miejsca kwarantanny dotyczy tylko osoby, na którą ten obowiązek został nałożony. Pozostali mają prawo wychodzić na zewnątrz.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2021