Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Domy na sprzedaż w Zabrzu – podpowiadamy, na co patrzeć w inwestycjach budowlanych w 2022 roku [materiał partnera]

Facebook Twitter

Zakup własnego domu to wielka inwestycja, do której należy podejść na poważnie. Wybór nieodpowiedniego wykonawcy lub pobieżna lektura umowy, jaką podpisujemy, mogą kosztować nas bardzo dużo. Czym powinny wyróżniać się nowe domy na sprzedaż? Czy cena to jedyne kryterium, na które warto patrzeć?

Ile kosztują nowe domy na sprzedaż?

Trudno o jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Sporo zależy m.in. od metrażu, standardu wykończenia posesji oraz adresu. Domy na sprzedaż w Zabrzu, jakie oferuje na przykład Dom100.eu, znajdują się na atrakcyjnych, ulokowanych nieopodal centrum, działkach budowlanych.

Jeśli interesują nas domy i mieszkania na sprzedaż, to bez wątpienia nie powinniśmy bagatelizować tego, w jakiej dzielnicy będziemy mieszkać. Pozorne oszczędności mogą szybko odbić nam się czkawką. Wystarczy, że nieruchomość będzie znajdować się daleko od głównych dróg.

Czas dojazdu do pracy wydłuży się, więcej czasu będziemy spędzać w korkach, co w dłuższej perspektywie czasowej może nas kosztować sporo pieniędzy. Jeśli dom będzie obciążony hipoteką, to trudno nam będzie zmienić adres, a więc z roku na rok strata będzie coraz większa.

To jedna z głównych przyczyn, dlaczego oferty opatrzone napisem „tanie domy na sprzedaż” trzeba analizować bardzo dokładnie. Czasem lepiej będzie zainwestować więcej pieniędzy, ciesząc się z posesji ulokowanej na atrakcyjnej działce, której wartość z czasem będzie coraz bardziej rosnąć.

Domy i mieszkania na sprzedaż: na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Na pewno warto upewnić się, czy inwestycja tworzy spójną architektonicznie całość z okolicą. Dlaczego to tak ważne? Wystarczy spojrzeć na sieć komunikacji publicznej. Umiejętnie zaprojektowane osiedla znajdują się w bliskim sąsiedztwie przystanków komunikacji publicznej czy głównych ulic, którymi można szybko dotrzeć do innych miast na Śląsku.

Coraz więcej osób stawia też na osiedla o ujednoliconej stylistyce: zarówno w zabudowie szeregowej, jak i bliźniaczej. Przykładem takich domów jednorodzinnych na sprzedaż jest chociażby inwestycja w Grzybowicach, jaką realizuje Dom100.eu.

Łącznie, przez ponad 10 lat działania firmy, sprzedano już ponad 600 inwestycji mieszkalnych: zarówno domów, apartamentów jak i mieszkań: kawalerek, a także dużych lokali o powierzchni przekraczającej 80 mkw. Na terenie wybranych osiedli znajdują się m.in. panele fotowoltaiczne zasilające części wspólne czy garaże podziemne.

Deweloper oferuje domy na sprzedaż o powierzchniach od 86 do 122 metrów kwadratowych. Największe z oferowanych nieruchomości można wręcz określić mianem willi na sprzedaż. Każda posesja jednorodzinna ma też dostęp do ogródka. Inwestor zapewnił też wszystkie ważne przyłącza: od wodno-kanalizacyjnego, przez c.o., aż po łącze światłowodowe. W 2022 roku do sprzedaży zostanie oddany kolejny etap inwestycji.

Czy warto inwestować w nieruchomości w Zabrzu?

Tak. Miasto może pochwalić się świetną lokalizacją: w samym sercu Aglomeracji Śląskiej. Dobry adres w Zabrzu, gdy mieszkamy w bliskim sąsiedztwie głównych tras przelotowych, zapewnia nam m.in. szybki dojazd do sąsiednich miast: Gliwic czy Rudy Śląskiej, a także do Katowic.

Zabrze znajduje się tylko 30 km od międzynarodowego lotniska w Katowicach Pyrzowicach. Z dworca w centrum kursują pociągi klasy Intercity, którymi można dotrzeć nie tylko do Katowic, ale też do Opola, Wrocławia lub Warszawy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj