Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

„Don Kichot z Nowego Jorku” na deskach RCK!

Facebook Twitter

Do Raciborza zjechali się z całej Polski, harowali od rana do wieczora, bez względu na zmęczenie, bez względu na upał, a wszystko po to, by zaprezentować raciborskiej publiczności spektakl "Don Kichot z Nowego Jorku" - widowisko było finałem warsztatów tanecznych You Can Dance zorganizowanych przez Raciborskie Centrum Kultury, zajęcia zrobiły wśród młodzieży nie tylko z miasta, ale całej Polski - prawdziwą furorę!

– Warsztaty były naprawdę fantastyczne, trwały tylko dziewięć dni, to niewiele, biorąc pod uwagę, że pracowaliśmy nad godzinnym spektaklem, a w nim siedem różnych choreografii, piosenki na żywo, sceny aktorskie z bardzo młodymi uczestnikami, nasz główny bohater ma tylko 7 lat! – mówi Magdalena Góra, prowadząca warsztaty, finalistka programu You Can Dance. – To była ciężka praca, dzieciaki charowały po sześć godzin, a w dwóch ostatnich dniach ćwiczyliśmy nawet do 22.00! Ale opłaciło się, efekty pracy zostaną w każdym z nas – dodaje prowadząca.

– Chodzi nam o to, by nie tylko przeprowadzić warsztaty, ale i pokazać efekty pracy, stworzyć spektakl, by młodzież mogła poczuć się jak w telewizji! Nikt tego w kraju nie robi, dzieciaki uczą się choreografii, układów, kroków, ale nie może się pokazać, nie może zaprezentować tego, czego się nauczyła. Nie chodzi nam o to, by młodzież, jak na teledyskach, trzesła tylko pupą, ale by w tym działaniu było też przesłanie – mówi Mariusz Jasuwienas, prowadzący warsztaty.

– Warsztaty były super, nauczyłam się tańczyć i super, że teraz mogę zatańczyć na scenie, przed publicznością – cieszy się Matylda z Raciborza. – Poziom był bardzo wysoki, trzeba było dać z siebie więcej niż 100 procent, ale będę to doświadczenie wspominał jeszcze bardzo długo – przyznaje Kuba, który przyjechał na warsztaty aż z Tarnowa.

Warsztaty You Can Dance odbyły się w Raciborskim Centrum Kultury już po raz trzeci i cieszą się coraz większą popularnością, a właściwie – jak mówią uczestnicy – to już prawdziwy szał. Wszyscy czekają na kolejną edycję – i znowu Racibórz będzie na ustach całego kraju.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 czerwca 2020