Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Dopalacze zbierają żniwo w regionie

Facebook Twitter

Kolejne ofiary dopalaczy na Śląsku, mimo szybkiej reakcji nie udało się uratować mężczyzny, który zasłabł w Katowicach. W weekend prawdopodobnie z tych samych przyczyn zmarł 39-letni tyszanin. Od początku roku odnotowano już ponad 650 zatruć dopalaczami w naszym województwie.

Fot. stevepb \ pixabay.com

Policja i inne służby zapewniają o swoich działaniach przeciwko dilerom śmiercionośnych środków. Zagrożenie związane z zażywaniem dopalaczy jest ogromne. Nigdy do końca nie wiadomo, co zawierają dane substancje. Ich skład to jedna wielka niewiadoma, zagadka, którą rozwikłać mogą jedynie specjalistyczne i czasochłonne badania laboratoryjne.

W przypadku przedawkowania nie ma ani chwili do stracenia, bo trzeba podać jak najszybciej antidotum na truciznę. Badania też nie dają ostatecznej odpowiedzi. Zdarza się bowiem, że różne partie dopalaczy o tej samej nazwie mają inne składy. Takie same jest tylko opakowanie. Co jest w środku – tego do końca nigdy nie wiadomo. Nigdy nie wiadomo również, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm. W skrajnych przypadkach dochodzi do zgonu.

W tej chwili handel dopalaczami zagrożony jest taką samą karą jak handel narkotykami, czyli do 12 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 czerwca 2020